KOLAY AŞAMALI BEBEK PATİĞİ NASIL YAPILIR

Ev gezmelerine giderken ve bebeği olan çiftleri dolaşırken yapıp götüreceğiniz harika bir modelle birlikteyiz. Örgü bebek patik yapımını birçok ev hanımı zor sanıyor. Örgüye azıcık bir yeteneği olan her ev hanımının veya genç kızın kolayca yapabileceği bir modeldir.

Bebek patiği örmek aslında çok kolay. Hem kısa sürede bitiyor. Hem de küçük olduğu için sıkılmadan yapabiliyorsunuz. Bu yüzden bu güzel kolay yapılışı sizlere tarif etmek istedim. Resimli örnekte temsili bir model verilmiş. Yapacağınız modelde hemen hemen buna yakın.

Kolay bebek patiği yapılışı

Patik yapacağınız zaman malzeme olarak ihtiyacınız olanlar 2 renk örgü ipi, akıllı ip yada evinizde kalan ipleri de kullanabilirsiniz. 2,5 numara örgü şişi temin ettikten sonra bu güzel bebe patiğini yapmaya başlayabilirsiniz.

İlk olarak örgüye 54 ilmek atarak başlamanız gerekmektedir. Örgü bebek patiğinde 6 sıra boyunca haraşo örgü örüp, 7. sıradan itibaren ise patiğe kurdele geçirmek için delikleri oluşturacaksınız.

kolayca-bebek-patigi-yap

kolayca-bebek-patigi-yap

Daha sonra da 2 ilmek kes ve 1 ilmek artır örneğiyle bir sıra devam edeceksiniz. Delikli sıranın üstüne 2 sıra daha haroşa örmeye devam edebilirsiniz. Devam eden sırada ise 22 ilmek haroşa örüp, öteki renk ipe geçeceksiniz. Diğer renkteki ipi bağladıktan sonra da 10 ilmek öreceksiniz.

Sonra ise 10. ilmeği yanındakiyle birlikte keseceksiniz. Orta kısım ise her zaman 10 ilmek olarak farklı renkle devam edecek. Yanlarından da hep kesip, 2 yandan da 13’er ortada ise 10 ilmek kalıncaya kadar diğer iple 2 sıra haroşa öreceksiniz.

Sonra da 2 ilmek kes ve 1 ilmek artır yöntemi uygulanacak. Patiklere bağcık takabilmek için ise delikli 1 sıra daha örmeniz gerekiyor. 4 sıra resimdeki model gibi pembe iple dört sıra da beyaz iple haroşa örüp, tüm ilmekleri tek seferde keseceksiniz. Patik bu şekilde tamamlanıyor. Alt kısımlarından dikmeyi unutmayın. Kurdele ve bağcıkları ekledikten sonra da kullanıma hazır olduğunu göreceksiniz. Güle güle kullansınlar.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KOLAY AŞAMALI BEBEK PATİĞİ NASIL YAPILIR için yorumda bulun

    KOLAY AŞAMALI BEBEK PATİĞİ NASIL YAPILIR için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KOLAY AŞAMALI BEBEK PATİĞİ NASIL YAPILIR için ilk yorumu yapabilirsin.