KOLAY FISTIKLI LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Kolay ve şık fıstıklı lif modeli yapımı

Lif örmeye yeni başlayanlar için veya değişik lif modeli arayanlar için bugün çok şık bir lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Renk renk lif ipleri ile yapabileceğiniz bu lif modeli çeyizler içerisinde göz dolduracak çok şık bir model.

Kolay fıstıklı lif modeli tamamında sadece fıstık modeli kullanılarak yapılmış. Burada lifi gösterişli kılan arada renkli lif ipleri ile yapılan modeller olmuş. Bu modelleri yapmak için aralarda sadece ipleri değiştirmeniz gerekiyor.

FISTIKLI LİF MODELİ YAPIMI

FISTIKLI LİF MODELİ YAPIMI

Lif modeli yapımı için öncelikle istenilen büyüklükte zincir çekilmiş. Burada lif modelinin tamamında fıstıklar kullanılmış ama modelin başlangıcı fıstık üzerine değil zincir üzerine yapılıyor. Çekilen bu zincirler üzerine ise fıstıklar yapılarak lifin yapımına başlanmış.

Lif modelinin ikinci sırasında yapılan fıstık modelinin aralarında renk değişikliği yapılarak motiflerin kurulumu da yapılmış. Burada olduğu gibi düzgün bir renkli modelin oluşması için renk geçişlerini doğru bir şekilde yapmanız gerekir. Bunun için ise videoda verilen anlatıma dikkat edip nerede kaç tane renkli fıstık yapmalısınız bunu iyi bir şekilde öğrenmelisiniz.

FISTIKLI LİF MODELİ YAPIMI

FISTIKLI LİF MODELİ YAPIMI

Burada örnek anlatım yapılan model içerisinde renkli modellerden 4 tane yapılmış. Siz bu modellerden 6 tane yaparak kare bir lif modeli ortaya çıkartabilirsiniz. Dilerseniz 4 tane yapıp lif modelini uzun dikdörtgen bir lif olarak da yapabilirsiniz.

Kolay fıstıklı lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. FISTIKLI LİF MODELİ YAPIMI KOLAY FISTIKLI LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    KOLAY FISTIKLI LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KOLAY FISTIKLI LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.