KOLAY İPLİ BOHÇA ÇANTA YAPIMI

Bohça çanta yapılışı

Evde sizde kolayca yapıp kullanabileceğiniz bir ipli bohça çanta modeline sahip olmak istemez misiniz? evet dediğinizi duyar gibiyim. Ben evde ilk olarak eski kumaşları değerlendirmek için bu güzel çalışmayı yapmayı düşündüm. Sonra neden güzel desenli kumaşlar alıp, ipli bohça çanta yaparak herkese hava atmayayım dedim ki :)

İpli bohça şeklinde çanta nasıl yapılır diyorsanız? öncelikle bu güzel çalışma için bize neler lazım onlara bakalım ;

 • Desenli kumaş.
 • İğne iplik.
 • Lastik ip.
 • Delikli boncuk düğme.
 • Makas.
 • Renkli ip.
 • Dikiş makinesi.
 • Kalıp için karton.

Detaylıca baktığımda gördüğümüz resimlerde zor gibi gözüken kısımların aslında hiç de zor olmadığını söylemek isterim. Buna yakın güzel bir çalışmayı daha önce evime gelen komşularımla yapmayı denemiştik. Hatta benzerini yapıp kullanması için bir yakınımıza dahi hediye ettiğimizi hatırlıyorum.

Öncelikle malzemeleri temin ettikten sonra anlatıma iyice bir daha bakın ve yazımın devamına gelin ;

kolay-ipli-bohca-canta-yapimi

kolay-ipli-bohca-canta-yapimi

Kumaş parçalarını öncelikle bir karton veya şablon için kullanacağımız mukavva üzerinde çıkarttığımız şekle uygun olarak kesiyoruz. Daha sonra kıvrım kısımlarını ortaya çıkartıp, bohça şeklini alması için kumaşı içeri doğru büzerek dikiş işlemine geçmemiz gerekiyor.

Bohça şeklini verdikten sonra lastikli ipin geçeceği ağız yani bohçanın bağlandığı ipleri çektiğimizde sıkışacak bölümü iç içe dikme yöntemi ile oluşturuyorsunuz. Yaparken resimlerden yardım almayı da ihmal etmeyin. Aşama aşama anlatımdan yararlanarak kısa sürede aynı çalışmayı yapıp, kullanmaya ertesi gün başlayacağınızı da söylemek isterim.

Bohça çanta yapımıyla ilgili takıldığınız yer olursa yorum yazmayı unutmayın. Kolay gelsin.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. KOLAY İPLİ BOHÇA ÇANTA YAPIMI için yorumda bulun

  KOLAY İPLİ BOHÇA ÇANTA YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KOLAY İPLİ BOHÇA ÇANTA YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.