Kolay Kelebek Motifi Yapımı

Kolay Kelebek Motifi Yapımı
Kolay Kelebek Motifi Yapımı

Kelebek Motif örneği

Kelebek motifleri sevilen ve pek çok aksesuara uygulanan motiflerdir bu nedenle herkes kolay kelebek motifi yapımı hakkında bilgi edinmek ister. Kelebek motifleri keçe kullanarak veya el işi kağıdı kullanılarak elde edilebilirler ve bu uygulamalar bir kelebek şablonu kullanılarak gerçekleştirilir. Daha sonra motiflere dilenen ilaveler yapılır.

Kadınların en çok ilgisini çeken kelebek motifleri arasında örgü olanlar bulunmaktadır. Genellikle tığ işi ile yapılan bu motifler giysilerin üzerine tutturularak çok şık görünmeleri sağlanabilmektedir. Düz örgülere hareket katmak için çeşitli örgü detaylar ekleniyor. En çok kullanılan detayların arasında da kelebek figürleri geliyor.

Bu figürler kazaklara, kaşkol ve berelere uygulanabiliyor ve çok sempatik bir görüntü kazandırıyor. Kadınların ortaya güzel bir kelebek motifi çıkarması için ince iplik ve tığ kullanmaları gerekiyor. Özellikle ebruli ip kullanıldığında kolay kelebek motifi yapımı çok daha göz alıcı oluyor. Yapımı oldukça basit olduğu için kadınlar örgü kelebek yapımını öğrendiklerinde kendilerine birçok uygulama alanı bulacaklar.

Özellikle bebek örgülerinde büyük bir yer tutacakları muhtemel gözüküyor. Örgü bebek battaniyelerinin ise vazgeçilmez detayları haline gelecekler. Kelebek motifleri kolay çiçek motifleri ile bir arada kullanılarak bütünlük de sağlanabilir.

Kelebeklerle ve çiçeklerle hazırlanmış bir dizayn hem giysilerde hem de bebek battaniyelerinde çok şık duracaktır. Uygulanacak zemine göre renk seçimleri yapılabilir ve ortaya rengarenk kelebeklerle birlikte çiçekler çıkar.

kolay-kelebek-motf-yapimi
Kolay Kelebek Motifi Yapımı
kolay-kelebek-motf-yapimi2
Kolay Kelebek Motifi Yapımı

1 Comment on Kolay Kelebek Motifi Yapımı

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*