KOLAY LİF MODELİ YAPILIŞI

Kolay lif modeli

Değişik ve farklı lif modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün ise yapımı oldukça basit olan renkli hoş bir lif modelini sizlere göstermek istiyorum.

Bugün göstereceğim lif modeli yapımı oldukça basit olan bir model. Özellikle böyle bir lif modelleri seçtimki lif örmeye yeni başlayanlarda kolayca modelin yapılışını öğrensinler.

Lif modelleri arasında çok çeşitli işler var. İnternet üzerinden arama yaptığınız zaman çeşitli lif modelleri bulabilirsiniz. Ben sizlere gösterdiğim lif modellerinde daha çok yapım aşamalarını detaylı bir şekilde gösteren videolar sunmak istiyorum. Bu sayede lifin yapılışı daha kolay bir şekilde öğrenilebilir.

Kolay lif modeli yapımı için orta kısımdan başlanmış. 7 zincir çekildikten sonra bir halka yapılmış ve bu halkanın etrafına arada birer tane zincir çekilerek 12 trabzan yapılmış. Yapılan bu trabzanlardan sonra ise fıstıklar yapılmış.

Beyaz ip ile yapılan kısım tamamlanınca yeşil renk ipe geçilmiş. Burada ise her yuvaya 3’lü fıstıklar yapılıyor. Bu fstıklar yapılırken aralarda birer tane de zincir çekiliyor.

Kolay lif modeli bu şekilde her sırada fıstıklar yapılarak ilerliyor. Lifin büyümesi için ise bazı sıralarda arttırmalar yapılıyor. Bu arttırmaları video içerisinden takip ederek öğrenebilirsiniz.

Lif modeli yapılırken her sırada farklı renk kullanılıyor. Bu ip geçişleri sırasında ip kırılmadan ilerleniyor. Bu şekilde nasıl yapıldığını da videodan öğrenebilirsiniz.

İlk başlarda da belirttiğim gibi lif örmeye yeni başlayanlar için bu lif modeli oldukça iyi bir model. Aşağıdaki videodan lifin yapımını takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KOLAY LİF MODELİ YAPILIŞI için yorumda bulun

    KOLAY LİF MODELİ YAPILIŞI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KOLAY LİF MODELİ YAPILIŞI için ilk yorumu yapabilirsin.