KOLAY ÖĞRENİLEBİLİR ÇAPRAZ LİF ÖRGÜ İŞİ


Tığ işi çapraz lif örneği

Değişik lif örnekleri ve yapılışını gösteren sayfalarla karşılaşınca hep mutlu oluyorum hanımlar. Bu gün sizlere değişik ve çeyizlik olarak da kullanabileceğiniz bir lif örneğinin yapımını anlatan çalışmalar paylaşacağım.

Daha önce biliyorsunuz güzel lif modeli nasıl yapılır şeklinde güzel paylaşımlarımız olmuştu. Güzel lif yapmanın sırlarını öğrenmiştik. Bu günde yine tığ işi çapraz lif örneği adı verilen bu örgü lif işini çözümleyeceğiz.

Bilenler olabilir veya daha önce benzeri yada aynısı ile karşılaşmış olanlar da olabilir. Ama yine de bilgilerini tazelemek açısından bakmalarını rica ediyorum. Belki kaçırdığınız noktalar olabilir.

Ben bazen böyle karşılaştığım ve bildiğim örgüleri yine de incelemek isterim. Çünkü bir filmi de izlerken bazen ayrıntıları kaçırıyoruz. İkinci izlememizde aaa oluyoruz. Bu örgü işlerinde de böyle.

Bu güzel model tığ işi çapraz fıstık lif olarak da biliniyor. En iyi lif modelleri arasında yer alıyormuş. Birçok sitede benzer şekilde anlatımını veya tarifini de görebilirsiniz. Ama bir de bizden okuyun istedim.

Kızınıza veya oğlunuza çeyizlik lif modeli olarak saklamayı düşünebilirsiniz. Bence düşünmelisiniz de… Yeni örgüye başlayanlara her zaman lif işini tavsiye ediyorum. Hem kolay oluyor. Hem de örgüyü sevdiriyor bu işler insana.

Altta örnek resmini koymadım ama 2 tane anlatımlı video var. İzleyerek sizde nasıl çapraz fıstık lif yapılacağını öğrenebilirsiniz. Bilmeyenlere paylaşın muhakkak. Sevindirin yeni örgüye başlayan arkadaşınızı.

Tığla örülen Farklı desen Çapraz Lif Örneği

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*