Kolay Örgü Bileklik Yapımı

Örgü Bileklik Yapılışı

Örgü bileklik yapımında insana gereken malzeme sadece iptir. Bu ipler kullanılarak kolay örgü bileklik yapımı her kadın için mümkün olmaktadır. Yaz aylarında en çok kullanılan aksesuarların başında gelmektedir. Çeşitli renklerde örgü bileklikler hem çok şık durmakta hem de kullananlara renk katmaktadır. Geçtiğimiz sezonda örgü bileklikler arasında en çok dostluk bileklikleri popüler olmuştur.

Yakın arkadaşlar aynı tarz çalışılmış örgü bileklikleri kullanmışlardır. Makrome çalışılan örgü bileklikler özellikle yetişkinler tarafından çok tercih edilmiştir. Desenli örgü bileklik yapılmak isteniyorsa desen için seçilen renkler kullanılır. Kalpli örgü bileklik için farklı renkte iki ip gerekir.

Gemici düğümleri de son yıllarda çok trenddir bu nedenle gemici düğümü örgü bileklikler çok tercih edilmektedir. Çok renkli bir kolay örgü bileklik yapımı hedefleniyorsa kullanılan renkli ip çeşidini çok tutmak gerekir. Düğmeler ile yapılan bileklikler de hem çok şık hem de değişik durmaktadır.

Burada genellikle süet ip tercih edilir ve düğmenin deliklerinden çapraz şekilde geçirilir. Düğmeyi sabitleyen bir düğüm atılır. Süet ipin diğer tarafı düğmenin geçeceği boyutta bir halka haline getirilir. Düğme halkadan geçirilerek bileklik kullanılır.

Renkli boncuklar kullanılarak yapılacak bileklik için ip bilek kalınlığına göre kesilir. Kalın isteniyorsa beş taneye kadar veya daha fazla ip kullanılabilir. Bu iplere dilenen miktarda boncuklar geçirilir ve uçlar kapama ile sabitlenir. Bir papağan yardımıyla bileklik bağlanır.

kolay-orgu-bileklik-yapimi

Kolay Örgü Bileklik Yapımı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. kolay-orgu-bileklik-yapimi Kolay Örgü Bileklik Yapımı için yorumda bulun

    Kolay Örgü Bileklik Yapımı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kolay Örgü Bileklik Yapımı için ilk yorumu yapabilirsin.