KOLAY PUL OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yazma kenarı için kolay pul oyası yapımı

Yazma kenarları için sık sık sizlere yeni oya modellerinin yapımını göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere yapımı hem çok basit olan hem de görüntüsü ile dikkat çeken bir oya modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile sunacağım kolay pul oyası yazma kenarlarında çok şık duracak bir model.

Kolay pul oyası yapımı için öncelikle elinizde puların bulunması gerekir. Burada kullanılmış olan pullar kalp şeklinde olan pullar. Tuhafiyelerde satılan bu pullar bir poşet içerisinde iki boy halinde bulunuyor. Burada oya yapımı için büyük kalp pullar kullanılmış. Sizlerde bu şekilde pullar aldıktan sonra istediğiniz renkte yazma kenarına uygun bir oya ipi seçerek modelin yapımına başlayabilirsiniz.

KOLAY PUL OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

KOLAY PUL OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Pul oyası yapımı için öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Burada tek renk oya ipi kullanılmış. Yazma kenarına tığ batısı oya için seçilen ip ile yapılmış. Daha sonra ise oya modelinin yapımına geçilmiş. Burada pullar kullanılarak oya modeli yapımına başlanmış.

Pul oyasının yapımı oldukça basit. Burada model içerisinde dikkat edilecek en önemli detay oya modeli yapılırken verilen sayılara dikkat ederek modelin kurulumunu gerçekleştirmektir. Videoda verilen anlatıma dikkat ederseniz sorun yaşamadan oya modelini yapabilirsiniz. Burada modelin detaylı yapım aşaması çok güzel bir şekilde anlatılmış.

Kolay pul oyası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KOLAY PUL OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM KOLAY PUL OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    KOLAY PUL OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KOLAY PUL OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.