Kolay Renkli Abajur Yapımı Resimli Anlatım


Evde kendi abajurunuzu kendiniz yapabilirsiniz. Bunu bu güzel anlatımla ispat edebilirim. Bende ilk fırsatta bir boşluğumda abajur çalışmasını yapmaya başlayacağım. Anlatımda adım adım nasıl abajur yapılacağı belirtiliyor. Abajur için kullanacağınız geniş bir cam fanus denilen malzemeden lazım olacak.

Malzemeler aslında kolay. Renkli boya, cam fanus, süsleme için şablon ve mumluk veya elektrikli lamba aparatı yeterli oluyor. Malzemeleri temin ettikten hemen sonra cam fanus üzerinde süsleme çalışmasına başlayacaksınız. Bu çalışmayı kalıp kullanarak yapabilirsiniz. Yada resim çizme kabiliyetiniz varsa resim çizerek boyamakla devam edebilirsiniz.

Evde kolay abajur nasıl yapılır

Adımları uygulayarak sizde eviniz için en güzel abajurları renkli veya motifli bir şekilde yapabilirsiniz. Kolay yapılan abajur çalışmalarını sıkça bulup paylaşmıştım. Hatta evime de birkaçını yaptığımı hatırlıyorum. Hepsi de çok güzel ve görenler benden istedi. İstemekle de kalmadılar nerede satıldığını dahi sordular. Bu yüzden sizde yapın ve herkesi meraklandıracak güzel dekoratif abajurların sahibi olun.

evde-kolay-abajur-yapimi-evde-kolay-vazo-yapilisi
evde-kolay-abajur-yapimi-evde-kolay-vazo-yapilisi

Burada iş boyama aşamasında bitiyor. Yani ne kadar güzel resimler veya çizimler yaparsanız, oluşturduğunuz abajur o kadar güzel oluyor. Bu yüzden yaparken ya iyi bir resim çizene yaptırın. Yada güzel motifler bulup, şablon üstünden cam fanusa kopyasını çıkarttıktan sonra boyama işlemine geçin.

Bence yapabilirsiniz. Kolay bir çalışma ve benzerlerini hemen altta da bulabilirsiniz. Onları da incelemenizi tavsiye ediyorum. Bir başka güzel abajur çalışmasıyla yine birlikte olmak dileğiyle. Kendinize iyi bakın.

kaynak : http://www.pinterest.com/

1 Comment on Kolay Renkli Abajur Yapımı Resimli Anlatım

  1. bi amca var bunlardan yapıp yapıp satıyo. bende mi satsam üç beş nasiplenirim :) harikaymış..

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*