Kolay Rüzgar Gülü Yapımı

Evde keçeden kolay rüzgar gülü yapmak isteyenler için bu yazımda güzel bir resimli anlatım paylaştım. Yapımı oldukça basit olan bu çalışmayı kartondan yapabilir ve balkonunuza koyabilirsiniz. Bu tür çalışmalar balkonunuza veya camlarınıza gelen güvercinleri de kaçırtma özelliğine sahiptir.

Bu sayede balkonunuzu veya camlarınızı pisleten kuşlardan şikayetçi iseniz onları kaçıracak rüzgar gülü çalışmaları yapabilirsiniz. Evde kolay rüzgar gülü yapmak için daha önce kağıttan ve kartondan yapılan çalışmaları paylaşmıştım. Kağıt karton kategorisine ulaşarak tüm çalışmalara detaylıca ulaşabilirsiniz.

Bu yazımın da sonunda karşınıza benzer rüzgar gülü yapmak isteyenler için örnek çalışmalar çıkacak. Onları da inceleyebilirsiniz. Evde keçeden rüzgar gülü yapmak için öncelikle kare bir parça kesiyorsunuz. Ardından dört köşesinden karenin tam merkezine kesik atmanız gerekiyor.

Fakat kesmemeye özen göstermelisiniz. Daha sonra kıvrımlarından merkezine doğru katlamanız gerekiyor. Resimli anlatımda keçeden rüzgar gülü yapmak isteyenler için tüm detaylar verilmiş. Bu çalışmayı renkli el işi kağıdından da yapabilirsiniz. Daha önce sanırım el işi kağıdından rüzgar gülü yapmak için bir anlatım paylaşmamıştım. Şimdi sizleri renkli el işi kağıdından rüzgar gülü yapmak için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

ruzgar-gulu-yapilisi

rose des vents fait – Windrose gemacht – compass rose made – compass rose fecit – bussola rosa fatta – rosa de los vientos hizo

Bu yazımda paylaştığım çalışma keçeden veya el bezi türünde bir malzemeden yapılmış. Fakat siz karton veya mukavvadan yapabilirsiniz. Bu size bir nevi örnek çalışma olsun. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmayı zorlanmadan ve eğlenerek yapacağınızı umuyorum. Kolay gelsin.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kolay Rüzgar Gülü Yapımı için yorumda bulun

    Kolay Rüzgar Gülü Yapımı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kolay Rüzgar Gülü Yapımı için ilk yorumu yapabilirsin.