KOLAY TIĞ İŞİ ATKI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Kolay-Tig-İsi-Atki

Kolay atkı modeli yapımı

Kış yaklaşırken farklı örgü modelleri yaparak kışa hazırlık yapan bayanlar için değişik örgü modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim örgü modeli yapımı oldukça basit olan herkesin kolaylıkla kısa sürede yapabileceği tığ işi atkı modeli olacak.

Daha önce sizlere değişik atkı modellerinin yapımını göstermiştim. Bugün göstereceğim atkı modeli tığ ile yapılan ve çok basit bir şekilde ilerleyen çok şık bir model.

Özellikle örgü örmeye yeni başlayanlar için bu model çok iyi bir alternatif. Tığ ile örgü örmeye yeni başlıyorsanız ve kendinizi örgü işinde geliştirmek istiyorsanız bu modelin yapımına mutlaka göz atmalısınız.

Tığ işi atkı modeli yapımında basit tığ işi teknikleri olan trabzanlar ve fıstık modeli kullanılmış. Öncelikle belirli uzunlukta zincir çekildikten sonra çekilen bu zincir üzerine trabzanlar yardımı ile küçük kutular yapılmış.

Trabzanlar yardımı ile yapılan bu küçük kutular üzerine ise fıstık modeli yapılıyor. Bunun için ise her trabzan tepesine batılarak fıstık yapılmış. Burada ipiniz kalınsa iki tane tığın başına dolanarak fıstık yapılabilir. Eğer ipiniz ince ise daha fazla dolayarak daha kalın bir fıstık yapabilirsiniz.

Atkı modeli bu şekilde bir sıra trabzan bir sıra fıstık yapılarak tamamlanıyor. Atkı modelini kim için yapacaksanız ona göre uzunluğuna karar verip atkıyı tamamlayabilirsiniz. Bu model çocuklar için, erkekler için ve bayanlar için yapılabilecek bir model.

Tığ işi atkı modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UClpQeuelVT2xYkrTAyKngPA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*