KOLAY TUNUS İŞİ BEBEK YELEĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tunus işi kolay bebek yeleği modeli yapımı

Bebekler için yapılabilecek değişik örgü işlerini göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere tunus işi ile yapılmış olan şık ve gösterişli bir bebek yeleği modeli yapımı göstermek istiyorum.

Tunus işi bebekler için yapılan örgü işlerinde sıklıkla kullanılıyor. Şiş ile örgü örmeyi bilmeyenler veya değişik örgü işi yapmak isteyenler tunus işi ile yapılmış olan örgü modellerine göz atabilirler.

Bugün göstermek istediğim tunus işi bebek yeleği modeli tunus işinin en basit tekniği ile uygulanan şık bir model. Yeleğin uç kısımlarında kenar kısımlarında ve ön kısmında süsleme amacı ile yine tunus işi modeli kullanılmış. Bu sayede yelek modeli daha güzel görünmüş.

TUNUS İŞİ BEBEK YELEĞİ YAPIMI

TUNUS İŞİ BEBEK YELEĞİ YAPIMI

Yelek yapımı için beyaz bir örgü ipi kullanılmış. Kız ve erkek bebeklere uygun olarak siz farklı renkler kullanabilirsiniz. Burada yapılan yelek modeli 1 yaşa uygun bir yelek dilerseniz siz sayıları büyülterek daha büyük yelek modelleri de yapabilirsiniz.

Burada 64 zincir çekilerek yeleğin arka tarafının yapımına başlanmış. zincir çekildikten sonra ilmek alınarak model kurulumuna başlanmış. Tunus işi yapmayı bilmeyenler videodaki anlatıma dikkat ederlerse kısa sürede tunus işinin yapımını öğrenebilirler.

Yeleğin uç kısmındaki pıtırcık modellerinin yapımı da oldukça basit. Zincir çekildikten sonra ilmekler alınarak pıtırcıklar yapılıyor. Burayı da kolayca videodaki anlatımdan öğrenebilirsiniz.

Kolay tunus işi bebek yeleği modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

httpss://www.youtube.com/watch?v=bcMtiMY_x-s

videonun alındığı kaynak: httpss://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TUNUS İŞİ BEBEK YELEĞİ YAPIMI KOLAY TUNUS İŞİ BEBEK YELEĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    KOLAY TUNUS İŞİ BEBEK YELEĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KOLAY TUNUS İŞİ BEBEK YELEĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.