KONSERVE KUTUSU DEĞERLENDİRME

Konserve kutusundan süs

Evde boş duran veya işi bitince attığımız konserve kutularını değerlendirebiliriz hanımlar. Onları çok güzel süs eşyasına dönüştürebiliriz. Yada genelde ben lazımlık yani içine taka tuka dediğimiz malzemeleri koyarım.

Siz de benim gibi kullanıyorsanız? gelin bu çalışmayı yapıp, artık onları dekoratif süs eşyalarına dönüştürelim. Yapımı kolay çalışmada bize lazım olan malzemeler şöyle ;

  • Çekiç.
  • Çivi.
  • Teneke kut.
  • Sprey boya.

Boş tenekede önce desen yapmak için çekiş ve çivi ile izler yapmanız gerekiyor. Bu işlemi yaparken aman dikkat edin. Delikleri açarken elinize vurabilir veya elinizi kanatabilirsiniz. Bu yüzden dikkatli olmanızı öneriyorum.

Konserve kutusundan süs yapılışıyla ilgili benzer projeleri de paylaşmıştık. Onları da inceleyebilirsiniz. Konserve kutusunu delerek çeşitli motifler veya süslemelerde bulunabilirsiniz. Yaparken zorlanmayıp, aksine keyif alarak yapacağınız bir çalışma. Hobi çalışması olarak da tanımlayabiliriz.

Konserve kutusundan süs yapımı

Konserve kutusundan mumluk yapabilirsiniz. Yada bu şekilde askılık yapıp, balkona astığınızda çok güzel duracaktır. Deliklerinden mum ışık saçıp, çok güzel loş bir ışık da vermektedir. Evinizi güzelleştirecek güzel bir fikir.

Renk konusunda dilerseniz beyaz, sarı veya yeşil renklerin güzel gittiğini söyleyebilirim. Sprey boya ile delik açımı biter bitmez boyayabilirsiniz. Yapılışı kolay ve eğlenceli olan çalışmayı boş bir pazar gününde yapabilirsiniz. Takıldığınız bir konu olursa yazmaktan çekinmeyin. Yorumlarınızı bekliyorum hanımlar.

kaynak : https://craftriver.com/diy-garden-lighting-ideas-outdoor-lighting-ideas/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KONSERVE KUTUSU DEĞERLENDİRME için yorumda bulun

    KONSERVE KUTUSU DEĞERLENDİRME için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KONSERVE KUTUSU DEĞERLENDİRME için ilk yorumu yapabilirsin.