Konserve Kutusundan Işık Yapmak


Konserve Kutusundan Işık Yapmak

Boş konserve kutusundan ışık yapmak istiyorsanız bu yazımda paylaştığım çalışmayı evinizde kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Yapmanız gereken evinizde kullanmadığınız boş konserve kutularını altta paylaştığım resimli anlatımdaki adımları uygulayarak bir ışığa çevirmek. Oldukça kolay ve basit olan bu çalışmayı sadece konserve kutusundan ışık şeklinde değil de, daha değişik malzemelerden de bu güzel çalışmayı yapabilirsiniz.

Boş konserve kutusundan ışık yapmak için malzemeler ise ;

  • boş konserve kutusu veya benzeri teneke kutu.
  • ışıklı kablo veya ışık düzeneği.
  • delici alet.
  • sprey boya.

Boş konserve kutusunu delici madde ile delerken yanınızda çocuklarınızın olmamasına dikkat etmelisiniz. Işıklı kablo tertibatını ise elektrikçilerden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Konserve kutusunu deldikten sonra ışıklı kablo sistemini içerisine sabitlemeniz yeterli olacaktır. Yaptığınız bu çalışmayı sprey boya ile boyayabilir veya kitap kaplığı ile kaplayabilirsiniz. İnanın ışıkları söndürdükten sonra bu güzel çalışmayı çalıştırdığınızda etrafa yayılan harika ışık kıvrımlarına bayılacaksınız. Delik açarken şekilli veya daha değişik şekilde delik açarsanız da, odanızın etrafına değişik semboller veya ışık süzmelerinin yayıldığını da görebileceksiniz.

Şimdi sizleri boş tenekeden ışık yapımı ile ilgili resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

konserve-kutusundan-isik-yapmak

Efektli ışıklı lamba çalışması sayesinde evinizi daha da güzelleştirebilir ve loş ışıklı lamba sahibi olabilirsiniz. Bu tür çalışmaları fabrikasyon yaptıklarında hemen satın alasımız gelir. Ancak belirledikleri fiyatlar yüksek olduğundan elimiz bir türlü cüzdana gitmez. Çoğunlukla yapı malzemeleri satan büyük alışveriş mağazalarında bu durumla illaki karşılaşmışsınızdır. Evde basit ve kolay yapılan bu tür çalışmalar sayesinde hem de ev ekonominize katkıda da bulunmuş olursunuz. Kolay gelsin.

source : https://plus.google.com/u/0/b/114635538378939386871/communities/114318978484175033031/stream/66837885-b763-4f88-a7c1-28fcf985a0b1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*