KÖPRÜLÜ MOTİFLİ İNCİLİ TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Koprulu-Motifli-incili-Tıg-Oyası

Köprülü motifli incili tığ oyası nasıl yapılır?

Sizlere farklı oya modellerini sunmaya devam ediyorum. Bugün ise yine güzel bir oya modelinin yapılışını videolu anlatım olarak sizlere sunmak istiyorum.

Yazma kenarlarına farklı oya işleri yapmak istiyorsanız eğer sizlere sunduğum oya modellerini inceleyebilirsiniz. Oya modellerini sizlere sunmaya çalışırken videolu anlatımlar vermeye çalışıyor. Bu şekilde oyaların nasıl yapıldığını kolaylıkla öğrenebilir oya modelini çıkartmak için zaman kaybetmezsiniz. Bu sayede de kısa sürede de güzel bir yazma oyası yapabilirsiniz.

Koprulu-Motifli-incili-Tıg-Oyası

Ayrıca tığ işi oya modeli yapmayı yeni öğrenenler verdiğim videolu anlatımları izleyerek oyaların nasıl yapıldıklarını rahatlıkla öğrenebilirler.

Tığ işi oya modelleri daha kolay yapıldığı için bayanlar tarafından daha çok tercih edilmekte. Özellikle çeyizler içerisine çok fazla yazma ekleniyor. Bu yazmaların kenarlarını yapmak için iğne oyasıda oldukça fazla kullanılsa da tığ oyalarının yapımı daha kolay olduğu için ve farklı modeller olduğu için tığ işi oya modelleri daha çok tercih ediliyor.

Bende sizlere sık sık tığ işi oya modeli göstermeye çalışıyorum. Kışın soğuk günlerinde evde oturup vakit geçiremediğiniz zaman gösterdiğim bu oya modellerini deneyebilir ve farklı yazma kenarları yapabilirsiniz.

Çeyiz hazırlıkları yapan bayanlar için sunduğum bu oya modelleri iyi bir alternatif oluyor. Köprülü motifli incili tığ işi oya modeli için yapım aşamalarını videodan izleyerek güzel bir yazma kenarı yapabilirsiniz.

kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=FwzZaE5JfOI

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*