KOT PANTOLONDAN BOZUK PARA CÜZDANI YAPIMI

Kullanmadığınız kot türü kıyafetleri değerlendirerek yeni güzel eşyalar yapabilirsiniz. Bu güzel çalışmayı ben evde yapmayı denedim ve ortaya çıkan çalışma ile çok mutlu olduğumu söyleyebilirim. Evde boş zamanınız çoksa ve kot pantolon türü kullanmadığınız giysiler varsa onları değerlendirelim. Eski kottan cüzdan nasıl yapılır diyenlere de cevap olacak güzel bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Kot pantolon kumaşından güzel şeyler yapılabileceğini daha önce ki paylaşımlarımız da görmüşsünüzdür. Şimdi bu güzel çalışma için bize ne lazım onlara bakalım ;

  • Eski kot pantolon.
  • Makas.
  • Kalıp için tas, tabak.
  • Fermuar.
  • İğne iplik.
  • Süs keçe veya benzeri.

Kot pantolondan öncelikle yapacağımız bozuk para cüzdanı için kalıp çıkartmamız gerekiyor. Bu işlemi elle de yapabilirsiniz. Ancak tam yuvarlak elde etmek için anlatımda da olduğu gibi demir tas tabak kullanılmış. Sizde tabak veya çerez tabağı da kullanarak bu güzel yuvarlağı kısa sürede elde edebilirsiniz. Daha sonra kesip, iki taraflı parçayı birleştirmeniz gerekiyor. Renkli iplikle dikerseniz ortaya çok güzel rengarenk bir kot kumaştan para cüzdanı çıkacaktır. Çocuklarınızın beğeneceği güzel bir çalışma olduğunu söylemek isterim. Fermuarı da yine renkli seçerek, çalışmayı çok eğlenceli hale getirebilirsiniz. Dikiş işlemini elle de yapabilirsiniz. Yada dikiş makinesinden geçirebilirsiniz. Ancak elle yaparken şekil verebilir veya süs amaçlı para cüzdan çalışmasının üstüne elinizde süs motif işlemelerini de kullanabilirsiniz. Etamin kullanabilir veya benzer hazır süsler de kullanabilirsiniz.

kot-pantolondan-bozuk-para-cuzdani-yapimi

kot-pantolondan-bozuk-para-cuzdani-yapimi

Eskiden kot pantolonların yırtık kısımlarına yama veya bu tür süsler dikerek, yırtık kısımları kapatırdık. Şimdiler de ise kotu yırtık olmayan bir makas atıyor ve yırtıyor. Buna da moda diyorlar. Devir çok değişti. Bu güzel çalışmayı beğendiyseniz ve yapmak istiyorsanız, aklınıza takılanları yorum yazarak bana sorabilirsiniz. Ben yaptım ve çok güzel bir eski kottan bozuk para cüzdanı ortaya çıkarttım. Umarım sizde yaparken eğlenirsiniz. Kolay gelsin.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KOT PANTOLONDAN BOZUK PARA CÜZDANI YAPIMI için yorumda bulun

    KOT PANTOLONDAN BOZUK PARA CÜZDANI YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KOT PANTOLONDAN BOZUK PARA CÜZDANI YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.