KOT PANTOLONDAN MİNİ KOT ŞORT YAPMAK

Eski kot pantolonu değerlendirme çalışması olarak da adlandıracağımız bu güzel projede evinizdeki kullanmadığınız eşyalara yeni roller kazandıracağız. Öncelikle kullanmadığınız bir kot pantolon varsa onu şort yapabilir hatta mini etek dahi yapabilirsiniz. Tabi ki biraz terzilik bilginiz olması gerekebilir. Ancak bu güzel paylaşımda yapılacak işlem çok basit. Öncelikle malzemelere göz atalım ;

  • Kot pantolon.
  • Makas.
  • İğne iplik.
  • Dikiş makinesi.
  • Şişe kapağı veya geniş kapak.
  • Terzi kalemi.
  • Süs malzemesi.

Malzemeleri kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Eksiltebilir veya arttırabilirsiniz. Öncelikle kot pantolonun şort olacak şekilde diz üstüne gelecek biçimde kesmeniz gerekiyor. Düz bir şekilde kestikten sonra kapak yani yuvarlak şişe kapağını kıvrımları oluşturmak yani pile denilen görüntüyü elde etmek için kestiğiniz kumaş üzerinde çizmeniz gerekiyor.

Terzi kalemi ile yuvarlakları oluşturduktan sonra tekrar kesim işlemi var ve sonunda dikiş işlemine geçebilirsiniz. Elde de dikebilirsiniz. Ancak benim önerim dikiş makinesinden geçirmeniz. Çünkü daha sağlıklı ve kalıcı olacaktır. Bu şekilde kot pantolondan mini şort yapıp kendiniz, eşiniz veya çocuklarınız kullanmaya başlayabilirler.

kot-pantolondan-mini-kot-sort-yapmak

kot-pantolondan-mini-kot-sort-yapmak

Eski kot pantolonu kot şort yapabilir veya değerlendirmek için bu tür fikirlerle daha değişik çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz. Kot pantolonu şort yapıp keyifle kullanabileceğiniz gibi bu çalışmayı çocuklarınızın kot pantolonu veya eşinizin kot pantolonu içinde düşünebilirsiniz. Ancak erkekler için kısa şort yerine diz altında kalacak şekilde veya kapri denilen giysiye benzeyecek şekilde saçaklı da yapabilirsiniz. Yapımı zor olmayan bu güzel değerlendirme çalışmasını ben çok beğendim. İlk fırsatta buz mavisi kot pantolonumu değerlendirmek için yapacağım.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KOT PANTOLONDAN MİNİ KOT ŞORT YAPMAK için yorumda bulun

    KOT PANTOLONDAN MİNİ KOT ŞORT YAPMAK için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KOT PANTOLONDAN MİNİ KOT ŞORT YAPMAK için ilk yorumu yapabilirsin.