KROKODİL BAYAN PANÇO MODELİ YAPIMI

Krokodil-Bayan-Panço-Modeli

Krokodil bayan panço

Krokodil modeli artık bilmeyen yoktur. Şallarda, yeleklerde, ceketlerde atkılarda oldukça fazla kullanılan bir model. Biz ise bugün sizin için krokodil bayan panço modeli göstereceğiz.

Krokodil bayan panço modeli yapımı oldukça basit olan güzel bir tığ işi. Burada göstereceğimiz panço modeli bayanlar için yapılmış. Siz bu modeli dikkate alarak çocuklar için, genç kızlar için ve hatta bebekler için de yapabilirsiniz.

Krokodil bayan panço modelinin yapımına alt kısımdan başlanmış. Öncelikle 5 sıra krokodil yapılmış. Daha sonra düz trabzanlar yapılmış. Ardından yine 5 sıra krokodil model yapılmış. Tekrar trabzan yapılarak pançonun beden kısmı tamamlanmış.

Daha sonra ise pançonun şapka kısmına geçilmiş. Şapka kısmına ise öncelikle trabzan ile başlanmış. Krokodil bayan panço modelinin şapka kısmının ön kısmında ise krokodil modeli yapılarak tamamlanmış. Daha sonraki sıralarda ise şapka yapımına başlayana kadar iki taraftan da azaltma yapılarak şapka yapımına geçilmiş.

Pançonun yaka kısmında şapkanın düzgün durması ve soğuktan koruması için düğmeler yapılarak yaka kısmı kapatılmış.

Krokodil bayan panço modelini yaparken kendi ölçünüze göre yapacaksanız eğer zincir çektikten sonra bel ölçünüzü almayı unutmayın. Çocuklar için yapıyorsanız eğer yine bel ölçücü alarak panço yapımına başlayın.

Pançonun detaylı şeklini görmek için aşağıda bulunan görseli inceleyebilirsiniz. Krokodil bayan panço modeli kolaylıkla yapabileceğiniz bir model.

Krokodil-Bayan-Panço-Modeli

Kaynak: https://design-peak.com/stitches-to-know-crocodile-stitch/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*