Kukla Yapılışı


Kukla yapılışıyla ilgili bu yazımızı biraz güncelledik. Altta hem anlatımlı videolar ekledik. Hem de resimli örneklerle bu yazımızı biraz zenginleştirdiğimizi söyleyebiliriz. Sizde evde kolay tahta kaşıktan kukla yapmayı öğrenmek ve çocuklarınızla birlikte yapmak istiyorsanız yazıyı alta doğru çekin derim.

Altta hem güzel örnekler ve yapılmış tahta kaşık kukla adam örnekleri ve eğlenceli paylaşımlar yer alıyor. Hepsi de çok güzel ve yapanların emeklerine sağlık. Resimlerin üstünde adresleri var. İsterseniz ilgili adreslere girerek yapılışını daha farklı anlatımlarla ilgili sitelerden de öğrenebilirsiniz. Sitemizde daha önce de oyuncak tahta kaşık kukla yapımıyla alakalı öğretici videolara yer verdiğimizi hatırlıyorum.

Özellikle çocuklarımızın beğeneceği muhteşem oyuncakları basit malzemelerden yapabiliriz. Oyuncak kukla yaparak hem onları sevindirmiş oluruz. Bu yazımda paylaşacağım evde kolay kukla yapılışı ile ilgili resimli anlatımdan yararlanarak sizde evde tahta kaşıkları kullanarak çok güzel kuklalar yapabilirsiniz. Hem de tahta kaşıktan nasıl kukla yapılacağını da öğrenmiş oluruz.

Sizin için aşağıdaki videoda ayrıntılı bir şekilde tahta kaşıktan nasıl kukla yapılacağı gösterilmektedir. Çocuklarınıza bu güzel oyuncakları yapabilir ve onları mutlu edebilirsiniz. Yine süs olarak da yaptığınız kaşıktan kuklaları evinizde dekoratif süslemelerde de kullanabilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmanın resimli anlatımı ise aşağıdadır.

Keyifle izleyebilir ve tahta kaşıktan nasıl kukla yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

tahta-kasiktan-kukla-yapmak
tahta-kasiktan-kukla-yapmak

Örnek resimden sonra sıra geldi anlatımlı videoya ;

marionnettes cuillère en bois – wooden spoon puppets – Holzlöffel Puppen

1 Comment on Kukla Yapılışı

  1. siz hiç tahta kaşıktan kukla oyuncak yapıldığını duydunuz mu? evet işte bu paylaşımda artık hem duyacak hem de öğreneceksiniz. eğer yaptıysanız böyle bir çalışma bizimle paylaşmalısınız. yorum yazmayı unutmayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*