KUKULETALI BERE YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Kukuletali-Bere-Modeli

Çocuklar içi kukuletalı bere yapımı

Kışın soğuk havalarda en çok kullanılan aksesuar beredir. Soğuk kış günlerinde çocuklar içinde sıklıkla tercih edilen bereleri kendiniz kolaylıkla örebilirsiniz. Bugün sizlere göstermek istediğim örgü işi kukuletalı bere modeli olacak.

Tığ ile yapılan farklı bere modellerini sizlerle paylaşmıştım. Bunun dışında sitemizde şiş örgüsü ile yapılmış olan bere modelleri de yer almakta. Bunları da inceleyerek farklı örneklere göz atabilirsiniz.

Bugün sizlere göstermek istediğim kukuletalı bere modeli iki renk ip ile yapılmış. Burada erkek çocuklar için uygun renkler mavi ve beyaz tercih edilmiş. Aynı bere modelini kız çocuklar için de yapabilirsiniz. Dilerseniz farklı örgü ipleri kullanarak büyükler için de bu bereden yapabilirsiniz.

Kukuletalı bere yapımı için bir sihirli halka yapılmış ve içerisine 12 trabzan yapılmış. Berenin yapımına kukuleta kısmından başlanıyor. Önce burası işleniyor ve bere modeli yapılan arttırmalar ile giderek büyültülüp alt kısmın yapımına geçiliyor.

Bere modelinin tamamında trabzan yapılarak ilerleniyor. Burada bere yapılırken dikkat edilecek detay her sırada yapılan arttırmalar olacak. Bu sayede bere modeli giderek büyültülüp burada olduğu gibi güzel bir bere modeli yapılabilir.

Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlarda buradaki videoyu takip ederlerse sorun yaşamadan bu bere modelini yapabilirler. Elif Hanım çok güzel bir anlatım yaparak her detayı açıklamış.

Kukuletalı bere modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCdi6MIx6ZleNP88mPgtpyoA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*