KUM BONCUKLA KALEM OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Kum-Boncukla-Kalem-Oyasi-Yapimi

Kum boncukla yapılan kalem oyası modeli

Bugün sizlere güzel bir oya modeli yapımı daha göstermek istiyorum. Videolu anlatım ile vereceğim bu oya modeli çeyizler içerisindeki yazma kenarlarında çok şık duracaktır. Yapımı oldukça basit olan bu oya modeline mutlaka göz atmalısınız.

Kum boncukla kalem oyası modeli yapımı için burada bir dondurma çubuğu kullanılmış. Bu dondurma çubuğu dışında kalın bir şiş veya kalın bir kalem kullanılabilir. Bu dondurma çubuğu yardımı ile çiçeklerin altına yapılacak olan direkleri yapmak için ilmekler alınmış.

Oya modeli yapımı için öncelikle oya ipine boncuk geçirilmiş. Burada iki farklı renk kullanılmış. Bir çiçek motifi yapıldığı için iki farklı renk ile güzel olmuş. Siz dilerseniz tek renk kum boncukta kullanabilirsiniz.

Burada iki renkli kum boncuk kullanılacaksa boncukların dizilimi çok önemli. Videodaki anlatımda 6 tane siyah kum boncuk yanına bir beyaz kum boncuk eklenerek bu şekilde boncuklar dizilmiş.

Yazmanın kenarına öncelikle tığ batısı yapılmış daha sonra oya modelinin yapımına geçilmiş. Kum boncuklu oya modeli yapımı için öncelikle dondurma çubuğu kullanılıp yazma kenarına çubuklar yapılmış. Bütün yazmanın kenarı öncelikle bu şekilde tamamlanıyor.

Yazma kenarına dondurma çubuğu ile çubuklar yapıldıktan sonra kum boncukla çiçeklerin yapımına geçilmiş. Buranın nasıl yapıldığı da videodaki anlatım içerisinde çok güzel bir şekilde anlatılmış. Bu şekilde oya modeli tamamlanmış.

Kum boncukla kalem oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*