KUMAŞ PARÇALARIYLA BİLEKLİK YAPACAĞIZ


Kumaştan bileklik yapılışı

Evinizde kalmış kumaşları kullanarak harika takı çalışmaları yapabileceğinizi gösteren güzel bir proje ile yine birlikteyiz arkadaşlar. Evde kolay takı yapmak için paylaştığım çalışma kumaştan bileklik yapmak olarak biliniyor.

Kolay malzemeleri olup, hemen yapmaya başlayacağınız bileklik çalışmasında değişik tarzlar veya trendler de ortaya çıkarabilirsiniz. Kumaş bileklik nasıl yapılır diyenler olacağını biliyorum. Hatta yapılmaz diyenler de olabilir.

Çünkü kumaş parçası diri olmayan ve yumuşak olduğu için bileklik olarak elde fazla rahat durmayacaktır. Ancak bileklik yapımında uçlara takacağınız klips veya takı ucu olarak da bilinen parçayı takarak harika bilezik veya kumaş bileklik modeli yapabilirsiniz.

Malzemeler ;

  • Kumaş parçası.
  • Makas.
  • İğne iplik.
  • Takı uç parçası.
  • Halka.
  • Zincir.

Malzemeleri temin ettikten sonra öncelikle kumaş parçasını 3 adet hazırlayacaksınız. Uçlarına klips denilen parçayı takarak, daha sonra zincir ve halkayı kullanacaksınız. Yaparken zorlanacağınız bir çalışma değil.

Keyif alarak yaptım diyebileceğiniz bir takı projesi olup, benzerlerini sitemizde fazla fazla bulabilirsiniz arkadaşlar. Harika çalışmaları zamanında çok paylaştık ve birçok kişi kolay bileklik yapmayı öğrendi.

Bu güzel kendi takını kendin yap çalışmasında da yine değişik renklerde kumaş kullanarak takınızı kısa sürede hazırlayabilirsiniz. Tarz takı modelleri oluşturabilir veya arkadaş bilekliği olarak da yapıp sevdiğiniz kişilere hediye edebilirsiniz. Bir başka güzel takı çalışmasında görüşmek dileğiyle…

kaynak : http://www.fallfordiy.com/

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*