KUMAŞTAN GÜL YASTIK SÜSÜ YAPIMI

Yastıklarınız sade görünümlü mü? benim yastıklarım gibi klasik yüze mi sahipler. Bence bu güzel çalışmayı gelin birlikte yapalım ve evimizdeki yastıkların üzerine gül motifli süsler oluşturup, evimizi daha da güzelleştirelim. Yapımı gayet basit olan çalışmayı ben çok beğeniyorum. Evimizde yastıklar genelde klasik görünümlüdür. Yada desensiz, sade kumaştan yapılmıştır. Peki üzerini süslemek veya yastıkları daha güzel hale getiremez miyiz? tabi ki evet. Bu güzel çalışma sayesinde sizde yastıklarınızı gül motifli yapacak ve süsleyebileceksiniz. Yastık gül süs yapımıyla ilgili öncelikle malzemeler ;

  • Kırmızı kumaş.
  • Makas.
  • İğne iplik.
  • Toplu iğne.

Kırmızı gül yapmak veya beyaz gül yapmak için kumaş rengini kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Yapımı basit olan çalışma da kumaşı eşit uzunlukta kesip, daha sonra kıvrım kıvrım yapıp iç içe büzüştürme yapıyoruz. 20-30 kat büzüştürdükten sonra gülün şekli az çok ortaya çıkacaktır. Her büzmede toplu iğne ile sabitleştirebilir ve tamamlandığında arkadan dikebilirsiniz.

Gül motifli yastık süsü için öncelikle kumaş parçasını 5 kez katlamanız gerekiyor. Sağ katlama sol katlama tekniği ile altta resimlerde de gördüğünüz çalışmayı yaparak kısa sürede kumaş gül motiflerini ortaya çıkarabilirsiniz. Daha sonra toplu iğne ile tutturabilir ve yastık için kullanacağınız adete geldiğinizde yastığı süslemek için gül motiflerini dikebilirsiniz.

kumastan-gul-yastik-susu-yapimi

kumastan-gul-yastik-susu-yapimi

Gül motifli yastık süsü yapılışıyla ilgili paylaştığım bu güzel çalışmayı yorganlara, duvara tablo yapabilir veya örtü üzerine gül motif çalışması olarak da yapmayı düşünebilirsiniz. Kolayca yapıp kullanacağınız süs çalışmasını evinize gelenler çok beğenecek. Kolay gelsin.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KUMAŞTAN GÜL YASTIK SÜSÜ YAPIMI için yorumda bulun

    KUMAŞTAN GÜL YASTIK SÜSÜ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KUMAŞTAN GÜL YASTIK SÜSÜ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.