Kumaştan Sıcak Tepsi Tutacağı Yapmak


Evde çoğu zaman el bezini sıcak tepsileri tutmada kullanırız. Bazen elimiz yanar, bazen ise ısısından fazla tutamaz hızlıca kızarak bırakırız. İşte bu durumlara son vermek için oldukça yumuşak ve kullanışlı bir kumaştan tutacak yapmak isteyenlere resimli anlatım paylaştım.

Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmayı sizde evinizde zorlanmadan keyifle yapabilirsiniz. Evde kumaştan sıcak tepsi tutacağı yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • kumaş.
  • yün içlik malzeme.
  • iğne iplik.
  • keçe.

Malzemeleri temin ettikten sonra resimli anlatımdaki adımları takip ederek sizde bu güzel çalışmayı kısa sürede yapabilirsiniz. Kumaştan sıcak tepsi tutacağı yapmak için resimli anlatım ise şöyle ;

kumastan-sicak-tepsi-tutacagi-yapmak

Evde kumaştan sıcak tutacağı yapmak için farklı malzemelerde kullanabilirsiniz. Keçeden de bu çalışmanın yapılışını gösteren örnek projeler paylaşmıştım. Evde kumaştan sıcak tepsi tutacağı yapmak diye adlandırdım. Ancak bu eşyanın daha farklı adı varsa bana yorum olarak yazabilirsiniz. Evde kumaştan sıcak tutacak bezi de diyebiliriz aslında, sizde bu güzel çalışmayı farklı şekilde ve malzemelerle yapabilirsiniz.

İçini yün veya pamukla da besleyebilirsiniz. Yapmanız gereken elinizin içine geçecek katlanır bir bez yapmak. Benzer kumaştan yapılan bez veya değişik çalışmalar hemen bu yazımın altında karşınıza çıkacak. O çalışmalara da göz atabilirsiniz. Keçe ve kumaş çalışmaları için ilgili kategorilere de göz atmayı unutmayın. Kolay gelsin.

source : http://stylowi.pl/10436562

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*