KUNDAK OLABİLEN KUZU BATTANİYE MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Şiş örgüsü ile yapılan kuzu battaniye modeli

Bebek hazırlıkları yapanlar için bugün çok şık ve gösterişli bir battaniye modeli yapımı göstermek istiyorum. Her zamanki bebek battaniye modellerinden farklı olan bu kuzu battaniye modeli sizlerinde çok hoşuna gidecektir. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu örgü işine mutlaka göz atmalısınız.

Bebek hazırlıkları yapanlar için yeni örgü işlerini göstermeye devam ediyorum. Bugün ise çok şık bir battaniye modeli göstereceğim. Kuzu şeklinde olan bu battaniye modeli hem de kundak olabilen bir model. Bu yönden de bu battaniye annelerin çok işine yarayacak.

Kuzu battaniye modeli yapımı için burada kuzunun ayak kısımlarının ve diğer kısımların yapımı için Nako Elit Baby markalı ipten kahverengi renk kullanılmış. Krem rengi ip olarak ise Alize Baby markalı ip kullanılmış. Bunun dışında battaniye için seçilen ana renk ise Kuzum markalı ipten kullanılmış. Bu ipten yaklaşık olarak 5 yumak kullanılmış. Bunlar dışında birde 5 numara, 4 numara ve 3,5 numara şişler kullanılmış.

Şiş örgüsü ile yapılan kundak olabilen kuzu battaniye modeli için öncelikle düz bir örgü yapılarak battaniyenin ana kısmı yapılmış. Belli bir uzunluk yapıldıktan sonra ise bu sefer battaniyenin diğer detaylarının yapımına geçilmiş. Aşağıda detaylı yapım aşamasını verdiğim video içerisinde Işıl Hanım battaniyenin yapımını detaylı bir şekilde anlatmış.

Kuzu battaniye modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

httpss://www.youtube.com/watch?v=6B_-wKLEzp4

videonun alındığı kaynak: httpss://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KUNDAK OLABİLEN KUZU BATTANİYE MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    KUNDAK OLABİLEN KUZU BATTANİYE MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KUNDAK OLABİLEN KUZU BATTANİYE MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.