KÜRDAN OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Kurdan Oyası-Yapımı

Farklı bir tığ işi; kürdan oyası yapımı

Tığ oyası olarak sizlere yeni ve farklı modeller sunmaya devam ediyorum. Bugün sizlere kürdan oyası modelinin nasıl yapıldığını gösteren güzel bir video anlatım sunmak istiyorum.

Kürdan oyası tığ ile oya modelleri arayanlar için iyi bir alternatif. Değişik bir şekilde yapılan bu oya modeli gösterişli ve şık bir el işi. Çeyizleriniz içine ekleyeceğiniz yazmaların kenarlarına çok yakışacaktır.

Kürdan oyası yapımında alt kısım için yeşil renkte ip kullanılmış. Üst kısımlar için burada iki farklı renk kullanılmış. Aralarda ise beyaz oya ipi ile küçük çiçekler yapılmış.

Bu tığ işini yapmak için öncelikle yazmanın kenarına tığ batısını ve kürdan oyası yapmadan önce altta kalan yeşil dallı kısmı yapılmış. Tığ batısı yapılırken 12 tığ batısı yapılmış daha sonra dondurma çubuğu yardımı ile dallar yapılmış. Bu şekilde yazmanın etrafı tamamlandıktan sonra kürdan ile yapılacak olan üst kısma geçilmiş.

Kürdan oyası yapımı biraz zahmetli ve zor bir yazma kenarı modeli. Üç farklı aşamadan oluşuyor. Bu nedenle ilk başlarda zorlanabilirsiniz. Ama ilerleyen zamanlarda alışıp daha kolay bir şekilde ilerleyebilir ve güzel yazma kenarları yapabilirsiniz.

Kürdan oyasının detaylı yapım aşamaları aşağıdaki videoda en ince ayrıntısına kadar anlatılmış. Siz buradaki anlatımı dikkatli bir şekilde izleyerek kolaylıkla modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*