Kürdandan Minyatür Kafes Yapmak


Evde minyatür çalışmalar yapmayı seviyorsanız bu yazımda sizlere çok güzel bir minyatür projesinin yapılışını anlatan resimli anlatım paylaştım. Evde kendi kendinize bu tür çalışmaları yapmaktan hoşlanıyorsanız eminim ki kürdandan minyatür kafes çalışmasını da çok seveceksiniz. Evde kürdandan minyatür kafes yaparak bunu TV ünitenizin önünde süs olarak kullanabilirsiniz. İçerisine not yazıp sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Kısacası bu güzel çalışmayı her türlü amaç için kullanabilirsiniz. Şimdi sizlere kürdandan minyatür kafes yapmak için malzeme listesini sayacağım.

  • 10-12 kürdan.
  • köpük karton.
  • yapıştırıcı.
  • karton.
  • makas.
  • sprey boya.

Malzemeleri kendinize göre değiştirebilir veya farklı malzemeleri de çalışmaya ilave edebilirsiniz. Öncelikle bu güzel çalışmayı yaparken resimli anlatımlardan yararlanmayı unutmayın. İlk etapta köpük karton taban yani alt kısım olarak kullanılmış. Daha sonra kürdanlar veya benzeri çubuk malzemesi köpük üzerine batırılarak belirli aralıklarda sıra ile dizilmiş. Ardından çatı kısmı ister düz yapın ister kartondan biraz emek harcayıp çatıya benzetip yapın. Gerçekten çalışma tamamlandıktan sonra ortaya harika bir görünüm çıkacak. En son sprey boya ile beyaza boyadığınız da mükemmel bir kürdan minyatür kafes projesini tamamlamış olacaksınız. Şimdi sizleri kürdan minyatür ev çalışmasının resimli anlatımı ile baş başa bırakıyorum.

kurdandan-minyatur-kafes-yapmak

Bu güzel çalışmayı daha uzun çubuk seçenekleri ile yapabilir ve minyatür çalışmanın büyük halini de yapabilirsiniz. Değişik amaçlarda kullanmak üzere farklı fikirlerde de çalışmayı kendinize göre değiştirebilirsiniz. Bu sadece bir örnek çalışma ve taslağını yukarıda paylaştım. Kolay gelsin.

source : https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/61/5d/26/615d265e15d4fb04a8ba1409f11a9488.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*