Kuru Dallardan Deniz Atı Tablosu Yapmak


Evde kolay tablo yapmak isteyenler için bu yazımda çok güzel ve eğlenceli bir çalışma paylaştım. Evde kuru ağaç dallarından deniz atı şeklinde tablo yapmak isteyenler için paylaştığım resimli anlatımda tüm detaylar verilmiş. Yapmanız gereken malzemeleri temin etmek ve sonrasında resimli anlatımdan yararlanarak yapmak.

Kuru dallardan deniz atı tablosu yapmak için ilk etapta malzemelere bir göz atalım. Malzemeleri kolaylıkla temin edeceğinizi tahmin ediyorum. Çünkü zor bulunur malzemeler değil. Kuru ağaç dallarından deniz atı tablosu yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • kuru dal parçaları.
  • yapıştırıcı.
  • karton.
  • kalem.
  • makas.
  • küçük balta ( nacak ).

Evde tablo yapmak için öncelikle deniz atı şeklinde karton çizmeniz gerekiyor. Resimli anlatımdaki gibi deniz atı şeklini ortaya çıkarttıktan sonra makas ile kesip, üzerine kuru dal parçalarını dizmeye başlayabilirsiniz. Dizme işleminde güçlü bir yapıştırıcı kullanmanız gerekiyor.

Kartonun üzerine yapıştırıcıyı sürdükten sonra dalları tek tek ölçerek kesip, yapıştırmanız gerekiyor. İşlem tamamlandığında karşınıza kuru dallardan deniz atı tablosu çıkacak. Harika bir çalışma ve evinizde inanın çok yakışacak. Şimdi sizleri evde kuru ağaç dallarından deniz atı tablosu yapmak için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

kuru-agac-dallarindan-deniz-ati-tablosu-yapmak

Evde kuru dallardan deniz atı şeklinde tablolar yaparak isterseniz satabilirsiniz. Bu çalışmanın boyutunu kendiniz belirleyebilirsiniz. Yapmanız gereken deniz atı şablonu için bilgisayarınızdan çıktı aldıktan sonra şablonu kartona geçirmek. Sonrasında kuru dalları gerekli ölçülere getirip, yapıştırmanız yeterli olacaktır. Benzer çalışmaları değişik şekillerde de yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://www.usefuldiy.com/diy-tree-branch-seahorse/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*