Kuru Saçlar İçin Bakım Yöntemleri

Young woman brushing hair, pulling face, close-up

Kuru Saçlar İçin Bakım Yöntemleri

Her saç genetik faktörler ve yapısı nedeni ile farklı tiplerde olur. Saçlar bayanların en iyi doğal aksesuarlardır. Saçlarda meydana gelen kuruma, yağlanma, kırılma gibi durumlar genetik faktörler kadar bakımsızlık nedeni ile de ortaya çıkabilir. Sağlıklı saçlara sahip olmak için düzenli bakım yapmak gerekmektedir.

Saçlarınıza bakım yapmadan önce saç tipinizi bilmeniz gerekmektedir. Bu yazımızda sizler için kuru tipteki saçlara özel bakım yöntemlerini araştırdık. Kuru saçlar nemini kaybettiği için kırılmaya, dökülmeye ve kepeklenmeye daha çok meyillidir. Kuru saçlar için doğal yöntemleri evde kendiniz uygulayabilir ve saçlarınızı daha nemli bir yapıya kavuşturabilirsiniz. Kuru saçlar için bakım yaparken bitkisel yağlar en büyük yardımcınız olacaktır. Özellikle zeytinyağı kuru saçları nemlendirmede birebir etkili olan doğal bir yağdır. Yağ formülünü hazırlarken gerçek ve katkısız olmalarına dikkat edin. Saf bitkisel yağlarını attarlardan bulabilirsiniz. Badem yağı, zeytin yağı ve hindistan cevizi yağını birer kahve fincanı katarak karıştırın.

Young woman brushing hair, pulling face, close-up

Daha sonra saç diplerinize çok fazla yedirmeden uygulayın. Dana sonra saçınızı güzelce sarın. Saçlarınızı sardığınız zaman yağ daha çok emilecek ve etkisi daha fazla olacaktır. Bir iki saat bekledikten sonra saçlarınızı güzelce durulayın. Bu formülü düzenli olarak uyguladığınızda saçlarınız hem nemini geri kazanacak hem de sağlıklı bir görünümde olup pırıldayacak. Saçlarda kuruma olmaması için uzmanlar saçlarınızı sık yıkamanızı ve çok fazla ısı uygulamamanız gerektiğini önemle vurguluyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*