KURUTULMUŞ GÜLDEN MASA SÜSÜ YAPALIM MI?


Kurutulmuş gülle süsleme

Gül taze iken güzeldir. Kokusu olsun görüntüsü olsun, aşkı temsil eden en güzel bitkilerden birisidir. Peki gülün ömrü ne kadardır? evet tahminen cevap çok az olacak. Çünkü gülü dalından kopardığınız andan itibaren ömrü kısalmaya başlamıştır.

Gülü kesip bir bardağa su ile koyarız. Ancak bir süre sonra canlılığı gider ve artık yapraklarını dökmeye başlar. Solar ve ömrünün bittiğini kurumasından anlarız. Peki canlı bir gülü kurutup güzel süse çevirmeye ne dersiniz hanımlar?

Bu gün sizlere bunun bir örneğini paylaşacağım. Nasıl yapacağınıza gelince öncelikle gülün yapraklarını tek tek koparıp, kurumasını bekleyeceksiniz. Kuruduktan sonra onları yapıştırıcı veya deniz tutkalı denilen sıvı yapıştırıcıya batırarak öyle donmalarını bekleyeceksiniz.

Bu işlemi aynı zamanda yaprakları içinde yapmanız gerekiyor. Tüm bu işlemleri bir gazete kağıdının üstünde veya tutkalın bulaşmayacağı bir yerde yapmayı unutmayın. Çocukların yanında yapmayın.

Gül yaprakları ve gülü kurutup süs haline getirme kısmı ise en keyifli kısmı. Tek tek parçaları birleştirip, gülün eski haline ama süs şekline dönüştüreceksiniz. Gül kurutma işlemini bütünüyle de yapabilirsiniz. Ama kopacağı için tutkal her zaman işe yarayacaktır hanımlar.

Bu tür çalışmaları daha önce de benzer şekillerde paylaşmıştık hatırlarsanız. Bu güzel çalışmada bana eşlik ettiğiniz için teşekkürler. Bir sonraki güzel gül süsleme veya gül kurutma süs yapımı çalışmalarında görüşmek üzere…

KURUTULMUŞ GÜLDEN MASA SÜSÜ YAPALIM MI?
KURUTULMUŞ GÜLDEN MASA SÜSÜ YAPALIM MI?

source: https://www.livemaster.ru/topic/565571-roza-iz-tkani-prostaya-no-effektnaya

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*