KURUTULMUŞ GÜLDEN MASA SÜSÜ YAPALIM MI?

Kurutulmuş gülle süsleme

Gül taze iken güzeldir. Kokusu olsun görüntüsü olsun, aşkı temsil eden en güzel bitkilerden birisidir. Peki gülün ömrü ne kadardır? evet tahminen cevap çok az olacak. Çünkü gülü dalından kopardığınız andan itibaren ömrü kısalmaya başlamıştır.

Gülü kesip bir bardağa su ile koyarız. Ancak bir süre sonra canlılığı gider ve artık yapraklarını dökmeye başlar. Solar ve ömrünün bittiğini kurumasından anlarız. Peki canlı bir gülü kurutup güzel süse çevirmeye ne dersiniz hanımlar?

Bu gün sizlere bunun bir örneğini paylaşacağım. Nasıl yapacağınıza gelince öncelikle gülün yapraklarını tek tek koparıp, kurumasını bekleyeceksiniz. Kuruduktan sonra onları yapıştırıcı veya deniz tutkalı denilen sıvı yapıştırıcıya batırarak öyle donmalarını bekleyeceksiniz.

Bu işlemi aynı zamanda yaprakları içinde yapmanız gerekiyor. Tüm bu işlemleri bir gazete kağıdının üstünde veya tutkalın bulaşmayacağı bir yerde yapmayı unutmayın. Çocukların yanında yapmayın.

Gül yaprakları ve gülü kurutup süs haline getirme kısmı ise en keyifli kısmı. Tek tek parçaları birleştirip, gülün eski haline ama süs şekline dönüştüreceksiniz. Gül kurutma işlemini bütünüyle de yapabilirsiniz. Ama kopacağı için tutkal her zaman işe yarayacaktır hanımlar.

Bu tür çalışmaları daha önce de benzer şekillerde paylaşmıştık hatırlarsanız. Bu güzel çalışmada bana eşlik ettiğiniz için teşekkürler. Bir sonraki güzel gül süsleme veya gül kurutma süs yapımı çalışmalarında görüşmek üzere…

KURUTULMUŞ GÜLDEN MASA SÜSÜ YAPALIM MI?

KURUTULMUŞ GÜLDEN MASA SÜSÜ YAPALIM MI?

source: https://www.livemaster.ru/topic/565571-roza-iz-tkani-prostaya-no-effektnaya

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KURUTULMUŞ GÜLDEN MASA SÜSÜ YAPALIM MI? için yorumda bulun

    KURUTULMUŞ GÜLDEN MASA SÜSÜ YAPALIM MI? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KURUTULMUŞ GÜLDEN MASA SÜSÜ YAPALIM MI? için ilk yorumu yapabilirsin.