KUŞ YUVASI ANAHTARLIK YAPMAK


Kuş yuvası modeli özellikle anahtar askısı olarak yaygın şekilde kullanır ve evler için çok şık bir dekoratif detaydır. Anahtarlık olarak kullanmak için de kullanılabilen bir dizayndır ve minyatür kuş yuvası anahtarlık yapmak için kürdan kullanılabilir.

Çok az malzeme ile gerçekleştirilebilen bu uygulama ile çok şık ve farklı bir anahtarlık sahibi olunabilir.
Kuş evleri tahtadan yapılarak ağaçlara asılan ve kuşların faydalanması amacını güden eşyalardır. Görsel olarak çok güzel durması nedeniyle dekoratif anahtar askılıkları olarak evlerde de kullanılır.

Kuş evleri daha da minyatür hale getirilerek kuş yuvası anahtarlık yapmak mümkündür. Kuş evi anahtarlık yapımı için kürdan parçaları kullanılıyor. Kişi kafası da canlandırdığı kuş evi modelinin bir krokisini çizerse anahtarlık çalışmasını daha kolay yapabilir. İstenilen büyüklükte bir anahtarlık için kürdan düzgünce kesilir.

Daha sonra kürdan parçaları birbirine yapıştırılarak çizilen krokideki model ortaya çıkarılır. Yapımı çabuk ve kolay olan bir uygulamadır. Bu uygulamada kürdan yerine kibrit çöpü de kullanılabilir. Minyatür kış evinin çatısına bir kanca eklenir ve buraya anahtarlık aparatı takılır.

Kürdan veya kibrit çöpü ile yapılan minyatür kuş evi ahşap görünümlü olacaktır. Arzu edilirse boyanarak renklendirmek de olasıdır. Kuş evlerine özellikle bahçeli evlerde rastlamak mümkündür. Ağaçlara asıldığında hem çok dekoratif bir görüntü yaratır hem de özellikle kış aylarında kuşlara bir yuva sağlanmış olur.

kus-yuvasi-anahtarlik-yapmak
KUŞ YUVASI ANAHTARLIK YAPMAK

source

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*