LALE MOTİFLİ ÇİFT LALELİ TIĞ OYASI ÖRNEĞİ

cift-laleli-tig-oyasi-ornegi-yapilisi

Çift laleli tığ oyası yapılışı

Tığ oyası çalışmalarına uzun zamandır ara vermiştik hanımlar. Bu gün sizlerle birlikte çok güzel örneği olan bir tığ oyası çalışmasını işleyeceğiz. Görünce hemen yapmak isteyebilirsiniz. Ancak bu iş için biraz bilginiz olması gerekiyor.

Tığ oyası işleri biraz zaman ve sabır isteyen bir iş. O yüzden her önüne gelen yeni örgüye başlamış örgü severlerin baş edebileceği bir örgü türü değildir. Ama yine de yılmayın derim öğrenince iş kolaylaşıyor ve hemen örneği çıkarabiliyorsunuz.

Çift laleli tığ oyası örneğinin yapılışını hem yazılı tarif etmeye çalışacağız. Hem de anlatımlı videoyu izleyerek sizde tamamen kavrayabileceksiniz. Bu tür örgü işlerine merakı olanları buraya alalım lütfen başlıyoruz çünkü.

Çalışmaya başladığınızda öncelikle yazmanın kenarına 1 sıra tığ oyası zürafa öreceksiniz. Oyada ilk sıra laleli motiflerin arasını ise yeşil motifler öreceksiniz. Zürafaların 1 tanesi için 1 adet tekli trabzan örülecek. 4 tane zincirden tepesi için 1 tane kirpik yapacaksınız.

İstediğiniz sayı kadar tekrar edebilirsiniz. Laleli motif örmek için gelinen noktada ise zürafaya 1 tane tekli trabzan öreceksiniz ve 6 tane zincir çekip, oyanın ters yüzünden hemen bir önceki trabzanın tepesinde yer alan kirpiğe batacaksınız.

cift-laleli-tig-oyasi-ornegi-yapilisi

Yazma oyası işine devam ederken şimdi 5 zincir çekerek buraya bağlantı için 1 tane 2’li trabzan yapacaksınız. 4 tane de zincir çekip yine 2’li trabzan içine 7 ve dibine ise 1 sık iğne yapacaksınız. Yeşil yaprak bu şekilde oluşmaya başlayacak.

cift-laleli-tig-oyasi-ornegi-yapilisi-1

Çift laleli tığ oyası yapılışında detaylar için anlatımlı videoyu izlemeyi unutmayın. Videonun kanalına abone olarak sizde yeni videoları takip edebilir ve yeni tığ oyası örneklerine ve yapılışını anlatan çalışmalara kolayca ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin hanımlar.

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*