LALE ÖRGÜ ÖRNEĞİ NASIL YAPILIYOR?

Lale örgü modeli yapımı

Lale örneğinin yapılışını yabancı bir kaynakta buldum. Yapımı zor gibi gözükse de lale görünümlü motifler elde etmek için bu çalışmayı izleyerek sizde modeli kavrayabilirsiniz. Hemen yapımına başlayabilirsiniz.

Uzun sürmeyen bir çalışma ve hemen öğrendikten sonra çalışmalarınızda kullanacağınız güzel bir örgü modelidir diyebilirim. Yaparken zor kısımları var. Tığ işi lale örgüsü yapımında farklı renkler kullanıyorsunuz.

İsterseniz tek renk veya iki renkte de yapabilirsiniz. Lale görünümlü motif elde ederek, örgülerinize ekleyeceğiniz güzel bir motif diyebilirim. Örgü lif modelinde kullanabileceğiniz lale motifi sayesinde daha güzel görünüme sahip lifler ortaya çıkarabilirsiniz.

Örgü kazak yapımında da kullanabilir ve lale motifli örgüler ortaya çıkarabilirsiniz hanımlar. Zor bir model gibi dursa da hemen öğrenip yapmaya başlayabiliyorsunuz.

lale-orgu-ornegi-yapilisi

Lale örgü örneğiyle güzel örtü veya yelek modeli de yapılabilir. Yastık süsleme veya örtü üzerine motif olarak da yapılabilir diye düşünüyorum. Bazen örgülerde nasıl motifler kullanalım diye düşünür dururuz. Bir türlü bulamayız.

İşte bu güzel örgü örneği işinize yarayacak. Örgü lale motif yapılışı sayesinde çok güzel örtü modelleri veya değişik örgüler yapabilirsiniz diyebilirim.

Lale örneği yapılışı

Lale örneği yapımında tercih edeceğiniz çalışmayı zorlanmadan yapabilir ve hemen yaparak çeşitli örgülerle görenleri şaşırtabilirsiniz. Öğretici örgü modelinde lale motiflerini seveceksiniz hanımlar. Önerdiğim bir çalışma kolay gelsin.

kaynak : https://www.youtube.com/channel/UCYlLue8pjVONMg49c7NBKZA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. LALE ÖRGÜ ÖRNEĞİ NASIL YAPILIYOR? için yorumda bulun

    LALE ÖRGÜ ÖRNEĞİ NASIL YAPILIYOR? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak LALE ÖRGÜ ÖRNEĞİ NASIL YAPILIYOR? için ilk yorumu yapabilirsin.