LAVANTA OYA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yazma kenarı için çok şık lavanta oya modeli yapımı

Yazma kenarlarına yapabileceğiniz farklı oya modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün yine yapımı oldukça basit olan görüntüsü ile yazma kenarlarında dikkat çekecek çok şık bir tığ oyası modeli yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Görüntüsü bir lavantaya benzediği için lavanta oya modeli olarak adlandırılan bu oya modeli yazma kenarlarında dikkatleri çekecek olan bir model. Yeşil ve mor renk oya ipleri ile işlenmiş olan bu modeli siz dilerseniz yazma içerisinde bulunan diğer renkler ile de işleyebilirsiniz.

Lavanta oya modeli yapımı için öncelikle yazma kenarına yeşil ip ile tığ batısı yapılmış. İkinci sırada ise yapılan bu tığ batısı üzerine hem pimpirikler yapılmış hem de yapılacak olan lavanta çiçeğinin iç kısmındaki yeşil dallar yapılmış.

Yazma kenarına pimpirikler yapılırken aralarda kaç tane pimpirik boşluğu bırakılacak buna da karar vermelisiniz. Lavanta modeli biraz büyük ve gösterişli olduğu için çok yakın aralıklarda modeli yapmamalısınız.

Lavanta oya modeli için yeşil ip ile öncelikle orta kısımdaki dallar yapılmış. Burada küçük kutular yapılarak bu dallar yapılıyor. Bu dallardan 3 tane yapılarak lavanta çiçeğinin taban kısmı oluşturuluyor. Bütün yazma kenarına bu şekilde pimpirik ve dallar yapıldıktan sonra ise lavanta modelinin yapımına geçilmiş.

Yapılan dallar üzerine mor renkte ip kullanılarak her bir dalın üzerine tığ işi yapılmış. Bu şekilde lavanta şeklinde bir görünüm elde edilmiş. Bütün yazma kenarına bu şekilde renkli ip ile model kurulduktan sonra ise ortaya harika bir oya modeli çıkmış.

Lavanta oya modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. LAVANTA OYA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    LAVANTA OYA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak LAVANTA OYA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.