Logo Yaparak Para Kazanma 2021

2021 yılında insanlar pek çok yeni girişimini hayata geçiriyorlar. Her yeni girişim için ise bir logo ihtiyacı bulunuyor. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak logo yaparak para kazanma fikrini hayata geçirebilirsiniz. Metnimizde nasıl logo yapabileceğinizi, logolarınızı nerelerde satabileceğinizi, müşterilerinizi nereden bulacağınızı öğreneceksiniz.

Logo yaparak para kazanma fikri sizlerin de hoşuna gidiyorsa yazının tamamını okuyunuz. Youtube kanalları için bile logo tasarlayarak güzel gelirler elde etmeniz mümkün. Öncelikli olarak 0’dan başlayanlar için, hangi adımları izlemeleri gerektiğini anlatacağız.

Logo Yaparak Para Kazanma Nereden Başlanmalı?

logo yap para kazan

Hazır siteler ve hazır tasarımlar üzerinden çalışarak logo yapmanız mümkün. Fakat, hayal gücünüz ile kaliteli işler ortaya çıkarmanız, sizlere her zaman daha fazla kazandıracaktır. Bu sebeple başlangıç fikrinde kendinize en çok hitap edeni seçmelisiniz.

Logo yap para kazan fikri, son dönemlerin artan fikirleri arasındadır. Bu fikir için 0’dan başlayacaksanız, 2 tür seçeneğiniz mevcut:

  • Hazır logo tasarımları üzerinde çalışmak.
  • Sıfırdan logo tasarımı yapmak.

Bu iki seçenek gelecekte işinizin hangi boyuta ulaşacağını belirlemenize de yardımcı olur. Hazır logolar üzerinden çalışarak çok yoğun bilgi ve çok yoğun emek harcamadan da para kazanmanız mümkün. Fakat, sıfırdan logo tasarlamak için aynı şeyleri söylemek mümkün değil.

Sıfırdan logo tasarlamak için belli başlı programları öğrenmeniz, bol bol pratik yapmanız ve kendinizi güncel tutmanız gerekecektir. Logo yap para kazan kısmında en çok kazanacağınız kısım bu olsa bile, gereken emek bir hayli fazladır.

Bu iki seçenek için de nasıl bir yol izleyebileceğinizi sizlere anlatacağız. Okumaya devam ederek her iki seçenek için, birbirinden harika yollar keşfedebilirsiniz.

Hazır Logolar Üzerinde Çalışmak

Hazır logolar üzerinden çalışmak istiyorsanız, Canva ve benzeri web sitelerini kullanmanız, sizler açısından büyük kolaylık sağlayacaktır. Canva, dünya genelinde çok fazla sayıda kullanıcının, tasarımlarını yapmak adına başvurduğu güzel bir sitedir.

Logo yaparak para kazanma için kullanabileceğiniz harika ve ücretsiz siteler:

1)     Canva

Canva dünyanın en çok kullanılan ücretsiz tasarım sitelerinin başında gelmektedir. Canva üzerinden dilediğiniz tarz tasarımı yapmanız mümkündür. Hazır şablonlar, hazır şemalar ve hazır logolar üzerinden kolayca işlem yapmanıza olanak tanıyan bir sitedir.

Ücretli üyeliği bulunsa bile, başlangıç seviyesi için tamamen ücretsiz biçimde logo tasarımı yapabilirsiniz. Canva’ya üye olduktan sonra “Tasarım Oluşturun” kısmında “Logo” yazıp, çıkan sonuca tıklayarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

Logo yaparak para kazanma adına, birçok hazır tasarımı Canva’da bulabilirsiniz. Bu tasarımları, kendi hayal gücünüze göre yeniden şekillendirip, müşterinizin isteğine uygun hale getirebilirsiniz.

2)     Zyro

logo tasarlayarak para kazanma

Sıfırdan logo yapmanıza olanak sağlayan Zyro ile oldukça hızlı yol almanız mümkün. Yapay zeka ile güçlendirilmiş logo yapıcısı sayesinde, hızlı ve güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Logo yaparak para kazanma konusunda kullanabileceğiniz bu site, global anlamda kullanıcılarına hizmet vermektedir.

Zyro’yu nasıl daha iyi kullanabileceğinizi öğrenmek adına, bol bol pratik yapmanızı sizlere tavsiye ediyoruz. Zyro’nun kendine has menüleri ve bileşenleri sayesinde, daha önceden olmayan tasarımlar yapmanız da mümkün.

Dilerseniz, var olan tasarımlara benzer işleri de, Zyro sayesinde yapabilirsiniz. Yapay zeka ile sürekli güncelleyebileceğiniz pek çok hazır logo tasarımı, Zyrı’da mevcut.

3)     FreeLogoDesing

FreeLogoDesing sitesi sayesinde de logo tasarımlarınızı yapmanız mümkün. Yalnızca marka ismi girerek bile logo tasarlayabilirsiniz. Logo yaparak para kazanma için hızlı ve kaliteli işler yapabileceğiniz bir site.

Sıfırdan Logo Tasarlayarak Para Kazanma

Sıfırdan logo tasarımı yapmak konusuna geldiğimiz zaman, işin rengi değişmektedir. Logo tasarlayarak para kazanma ciddi bir bilgi birikimi ve oldukça yoğun bir emek ister. Süreç ile ilgili en çok tercih edilen programlardan birini öğrenerek işe başlayabilirsiniz.

Programı öğrendikten sonra, tamamen kendi hayal gücünüz ve müşterileriniz isteği doğrultusunda logo tasarımı yapabilirsiniz. Yapacağınız tasarımlar, daha önceden eşi benzeri görülmemiş tasarımlar olduğu için, müşterilerinizin beğenisini kazanacaktır.

Logo tasarlayarak para kazanma kendi bilgileriniz ile 0’dan yaptığınız zaman, zengin bile olabileceğiniz bir iştir. Fakat, sıfırdan logo tasarımı yapmak için gereken süreç, diğer sürece nazaran oldukça zor ve meşakkatlidir.

Öncelikli olarak en çok kullanılan programları ve onları nasıl öğrenebileceğinizi sizlere anlatmak istiyoruz:

1)     Adobe Illustrator

logo tasarla para kazan

Adobe Illustrator denildiği zaman akla ilk gelen olgu, logo tasarımıdır. Logo tasarımı için, dünyada ki hemen herkesin favori uygulaması Adobe Illustrator’dür. Bu uygulama, vektörel biçimde çalışmanıza olanak tanır.

Logo tasarla para kazan fikri hoşunuza gidiyorsa ilk olarak bu programı öğrenmelisiniz. Bu harika program, dünya genelinde vektörel tasarımlar için en sık tercih edilen programların başında yer almaktadır.

Programı öğrenmek için faydalanabileceğiniz kaynaklar:

  • Udemy sitesi üzerinden, programın adıyla arama yaparak program ile ilgili kurslara ulaşabilirsiniz.
  • Youtube sitesi üzerinden, program adıyla arama yaparak ücretsiz kaynaklara ulaşım imkanı bulabilirsiniz.
  • Google üzerinden, “Adobe Illustrator öğren” yazarak da öğrenmeye başlamanız mümkündür.

Programı öğrenirseniz, sizlere katacaklarını tahmin bile edemezsiniz.

2)     Corel Draw

Çoğuna göre Adobe Illustrator programının tek rakibi, Corel Draw programıdır. Logo yaparak para kazanma isteğiniz varsa programı öğrenmenizi sizlere tavsiye ediyoruz. Programı öğrenme süresince yoğun bir emek harcamanız gerekebilir. Fakat, tasarımı seven bir kişiliğe sahipseniz, harcayacağınız zaman dilimi sizlere eğlenceli gelecektir.

Corel Draw programını öğrenmek için de, tıpkı Adobe Illustrator’ü öğrenmek için yapılan metotları kullanabilirsiniz. Program ilk olarak 1989 yılında kullanıma sunulduktan sonra, günümüze kadar 19+ versiyonuyla hizmet vermektedir.

Programın lisans bedeli ise oldukça yüksek olduğu için, amatör tasarımcıların karşılayabileceği miktardan çok daha fazladır. Eğer, ciddi olarak logo yaparak para kazanma isteğinde değilseniz, ücretsiz olan uygulamalara yönelmenizi tavsiye ederiz.

3)     Adobe Photoshop

Herkesin bildiği photoshop programı olan Adobe Photoshop ile de logo yapmanız mümkün. Genel olarak logo tasarımları için tercih edilmese bile, kendi içerisinde yer alan toollar sayesinde, vektörel çalışmalar yapmanıza olanak tanır.

Logo tasarla para kazan için tercih edilebilecek bir program olsa bile, tercih önceliğiniz olmamalıdır. Adobe Illustrator veya Corel Draw programlarını tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Logo Tasarım Satma Siteleri

logo tasarım satma

Logolarınızı güzel biçimde tasarladıktan sonra, sıra geldi onları satmaya. Logo tasarım satma siteleri sayesinde, kendinize müşteri bulabilirsiniz. Bunu yapmak için pek çok yabancı site bulunmaktadır. Logolarınızı satabileceğiniz yerli freelancer siteleri de bulunmaktadır.

Bu siteler arasından en bilinenleri ise:

  • Fiverr isimli site, dünya genelinde en fazla tercih edilen freelancer sitesidir.
  • Bionluk isimli yerli site, ülkemizin en çok tercih edilen freelancer sitesidir.
  • Upwork ile de tasarımlarınıza ait portfolyo oluşturarak müşteri bulabilirsiniz.
  • Freelance adlı sitede de, logo tasarım ve benzeri için büyük iş imkanları bulunmaktadır.

Logo tasarım satma süreci genellikle müşterilerin talebi üzerine işler. Yani, müşteri kafasında ki fikir ile logo tasarımcısı arayışına girer. Ardından, müşteri kafasında ki fikri yapacak kişiyle anlaşır ve tasarımlara başlanır.

Sizlerin de genel olarak karşılaşacağı durum bu şekilde olacaktır. Kendinize daha kaliteli müşteriler bulmak adına, daha kaliteli işler ortaya koymak zorundasınız. Yapacağınız işlerin kalitesi ve logo tasarım hakkında ki tecrübeniz artıkça, kazanacağınız miktar da düzenli olarak artış gösterecektir.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu