Mantar Tıpasından Minyatür Fare Yapımı – Resimli Anlatım


Mantar Tıpasından Minyatür Fare Yapımı – Resimli Anlatım

Minyatür çalışmaları paylaşmaya kaldığım yerden devam ediyorum. Bu makalemde sizlere yabancı bir sitede karşılaştığım çok güzel bir minyatür çalışması paylaşacağım. Çalışmada mantar tıpası kullanılmış. Ancak farklı ahşap malzemede kullanabilirsiniz. Öncelikle resimli anlatımdan yararlanarak adımları takip etmenizi öneririm. Böylece evde kolay bir şekilde mantar tıpasından minyatür fare yapımını başarıyla sonuçlandırabilirsiniz. Minyatür fare figürünü süs olarak kullanabilirsiniz. Yada buzdolabınıza magnet olarak da kullanabilirsiniz. Tabi bunun için yapacağınız minyatür farenin arkasına mıknatıs yapıştırmanız yeterli olacaktır.

Öncelikle mantar tıpası veya küçük tahta yada benzeri malzeme oyularak farenin cüssesi ortaya çıkarılır. Ardından kulakları için tel kullanılmış. Aynı şekilde kuyruğu ve bacakları ile elleri içinde alüminyum tel kullanmanız gerekecek. Daha sonra minyatür farenin dış yüzeyi yün ip ile kaplanmıştır. Siz farklı bir ip veya renk kullanabilirsiniz. Ancak çalışma oldukça başarılı ve güzel gözüküyor. Bu tür süs çalışmalarını yapmayı seviyorsanız, mutlaka bu çalışmayı da yapmayı denemelisiniz.

Minyatür fare oyuncak olarak da kullanabilirsiniz. Yada bu tür minyatür oyuncakları biriktiriyorsanız, koleksiyonunuza koyabilirsiniz. Ancak biz Türk milleti bu tür çalışmalar yaptığımızda genelde onu vitrinlere saklarız ve oraya dekor olarak düşünürüz. Bilmem siz nasıl yaparsınız. Resimli anlatımlar ve kaynak site altta, kolay gelsin.

Sonuç itibariyle ortaya harika bir oyuncak fare çalışması çıkmaktadır. Sizde evinizde bu çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz. Yapımı oldukça kolay ve eğlenceli olan bu çalışmayı kendinize göre geliştirebilir ve değiştirebilirsiniz. Umarım beğenirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://superfamely.info/post340651092/?upd

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*