MANTAR TIPASINDAN MİNYATÜR SAKSI YAPMAK

Mantar tıpasından minyatür saksı yapmak için paylaştığım bu güzel kendin yap çalışmasını sizde evinizde yapabilirsiniz. Mantar tıpalarını biriktiriyorsanız ve onlardan minyatür çalışmalar yapmaksa niyetiniz bu güzel çalışmayı yapabilirsiniz.

Minyatür süs bitkilerinin tohumlarından alıp, bu güzel çalışmayı evinizde duvara veya balkonda yapabilirsiniz. Öncelikle mantar tıpalarının içini iyice oymanız veya oydurmanız gerekiyor. Oyduktan sonra saksı görevini görecek minyatür tıpaların içine çok az toprak ve ektiğiniz tohumu sulayarak zamanla büyüdüğünü görebilirsiniz.

Bir süre sonra fazla büyürse daha büyük bir saksıya geçirebilirsiniz. Ancak bu tür minyatür süs çalışmalarının görünüş olarak evinizi de güzelleştireceğini söyleyebilirim. Yapay çiçek olarak da içine koyabilir ve mantar tıpasından çiçeklik yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

mantar-tipasindan-minyatur-saksi-yapmak

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. MANTAR TIPASINDAN MİNYATÜR SAKSI YAPMAK için yorumda bulun

    MANTAR TIPASINDAN MİNYATÜR SAKSI YAPMAK için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak MANTAR TIPASINDAN MİNYATÜR SAKSI YAPMAK için ilk yorumu yapabilirsin.