MANTAR TIPASINDAN MİNYATÜR SAKSI YAPMAK


Mantar tıpasından minyatür saksı yapmak için paylaştığım bu güzel kendin yap çalışmasını sizde evinizde yapabilirsiniz. Mantar tıpalarını biriktiriyorsanız ve onlardan minyatür çalışmalar yapmaksa niyetiniz bu güzel çalışmayı yapabilirsiniz.

Minyatür süs bitkilerinin tohumlarından alıp, bu güzel çalışmayı evinizde duvara veya balkonda yapabilirsiniz. Öncelikle mantar tıpalarının içini iyice oymanız veya oydurmanız gerekiyor. Oyduktan sonra saksı görevini görecek minyatür tıpaların içine çok az toprak ve ektiğiniz tohumu sulayarak zamanla büyüdüğünü görebilirsiniz.

Bir süre sonra fazla büyürse daha büyük bir saksıya geçirebilirsiniz. Ancak bu tür minyatür süs çalışmalarının görünüş olarak evinizi de güzelleştireceğini söyleyebilirim. Yapay çiçek olarak da içine koyabilir ve mantar tıpasından çiçeklik yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

mantar-tipasindan-minyatur-saksi-yapmak

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*