2023-2024 eğitim-öğretim yılına i̇lk adım başlıyor! 20 milyon öğrenci hazır mı?

2023-2024 eğitim-öğretim yılına i̇lk adım başlıyor! 20 milyon öğrenci hazır mı?
2023-2024 eğitim-öğretim yılına i̇lk adım başlıyor! 20 milyon öğrenci hazır mı?

Eğitim-Öğretim Yılı Heyecanı Başlıyor

Bugünlerde herkesin aklı, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının başlamasında. Yaklaşık 20 milyon öğrenci, yarın çalacak olan okul zilleriyle birlikte yeni bir eğitim macerasına başlayacak. Yaz tatilinin sona erdiği 16 Haziran'dan bu yana öğrenciler, beklenen bu anı dört gözle bekliyordu.

Okulların Hazırlığı Tamam

Okullar, yeni döneme hazır. Ücretsiz ders kitapları ve yardımcı kaynaklar öğrencilere sunuldu, böylece öğrencilerin eğitim yolculuğuna iyi bir başlangıç yapmaları sağlandı.

ic-24.png

Tatilin Ardından Uyum Haftası

Yaz tatilinin ardından eğitim hayatına dönmek için okul öncesi, ilkokul 1 ve lise 9. sınıflarda uyum haftası faaliyetleri 4 Eylül'de başladı. Öğrenciler, yeni döneme hazır olmaları için bu süreci faydalı bir şekilde değerlendirecekler.

Yılın Önemli Tarihleri

Milli Eğitim Bakanlığı, 2023-2024 eğitim-öğretim yılı takvimini daha önce açıklamıştı. İlk ara tatil 10 Kasım'da başlayacak ve bir hafta sürecek. Öğrenciler, ilk dönem karnelerini 19 Ocak Cuma günü alacaklar.

İki haftalık yarıyıl tatilinin ardından 5 Şubat Pazartesi okullar yeniden açılacak. İkinci dönemde 5 Nisan'da bir haftalık ara tatil nefes alma fırsatı sunacak. Eğitim-öğretim yılı 14 Haziran'da sona erecek.

Eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanı ve hazırlıklarıyla, öğrenciler ve eğitimciler için yeni bir macera başlıyor. Başarı dolu bir yıl dileriz!

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.