2023 İOKBS Sınav Yerleri ve Giriş Belgeleri: Ne Zaman Açıklanacak?

2023 İOKBS Sınav Yerleri ve Giriş Belgeleri: Ne Zaman Açıklanacak?
2023 İOKBS sınav yerleri ve giriş belgeleri hakkında son bilgilendirmeler. Sınavın tarihi, içeriği ve sınav giriş belgesinin yayınlanma süreci.

2023 İOKBS Sınavı Yaklaşıyor: Neler Bilinmeli?

30.000'i deprem bölgesi olmak üzere toplamda 100.000 kontenjanın ayrıldığı bursluluk sınavına sayılı günler kaldı. Sınav yaklaştıkça, IOKBS sınav giriş belgeleri hakkındaki heyecan ve merak artıyor.

Sınav Giriş Belgeleri Ne Zaman?

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı Başvuru ve Uygulama Kılavuzu daha önce "www.meb.gov.tr" adresinde paylaşılmıştı. Bu kılavuzda sınav tarihine ve sınav giriş belgelerine dair tüm bilgilere yer verilmiştir.

İOKBS Kimler İçin Düzenleniyor?

Her yıl düzenlenen bursluluk sınavı; resmi ve özel ortaokullar, imam hatip ortaokulları, özel eğitim ortaokullarının 5., 6., 7. ve 8. sınıflarında okuyan öğrencilere, aynı zamanda ortaöğretim kurumlarının hazırlık sınıfı, 9., 10. ve 11. sınıflarına yöneliktir.

Sınavın Tarihi ve İçeriği

2022-2023 öğretim yılında düzenlenecek olan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı, 3 Eylül'de gerçekleştirilecek. Bu sınav, birinci dönemde uygulanan öğretim programları baz alınarak hazırlanacak. Sınavda her sınıf seviyesine 100 soru sorulacak ve toplam sınav süresi 120 dakika olarak belirlenmiştir.

Sınav Giriş Belgeleri ve Sonuçları

Sınav için hazırlanmış olan fotoğraflı giriş belgesi, sınavın yapılmasından en az 7 gün önce "www.meb.gov.tr" adresi üzerinden erişime açılacaktır. Bu belgelerin 21-25 Ağustos 2023 tarihleri arasında ilan edilmesi planlanıyor. Öğrenciler, sınav sonuçlarını ise 22 Eylül 2023'te aynı web adresi üzerinden öğrenebilecekler.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.