2024 Ocak ayı ek ders ücretleri ne olacak? İşte beklenti

2024 Ocak ayı ek ders ücretleri ne olacak? İşte beklenti
Millî Eğitim Bakanlığı tarafından Ocak ayında öğretmenler için yapılacak ek ders ücretleri gündem oldu. Beklentiler ne yönde

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlerin ek ders ücretlerine 2024'ün 2. çeyreğine kadar herhangi bir düzenleme yapmayacaklarını açıklamıştı.

Bu duruma rağmen öğretmenler, ek ders ücretlerinin yetersizliği nedeniyle uzun süredir şikayetçi. Özellikle günümüzde bir döner parası bile olmayan öğretmenler için ek ders ücretlerinin artırılması büyük bir beklenti içerisinde.

Önce Memura Sonra Öğretmene Zam!

2024-ocak-ayi-ek-ders-ucretleri-ne-olacak-iste-beklenti.jpg

Ocak ayının gelmesiyle birlikte öğretmenlerin ek ders ücretleri gündemdeki konulardan biri haline geldi.

Özellikle Özelleştirme ve Vergi Politikası) ile birlikte toplu sözleşme zammı hesaplandığında, memur maaşlarında yüzde 47,63 oranında bir zam bekleniyor. Bu zam oranı, kadrolu öğretmenlerin ek ders ücretlerini de etkileyecek.

Öğretmenlerin Ek Ders Ücret Beklentisi Ne Yönde!

2024 Ocak ayında, toplu sözleşme zammı ve OVP tahminleri doğrultusunda, kadrolu öğretmenlerin ek ders ücretlerinin 88.70 TL olması bekleniyor.

Bu zamla birlikte, öğretmenlerin ek ders ücretleri bir miktar artacak olsa da, öğretmenler arasındaki ek ders ücretleri konusundaki tartışmaların sona erip ermediği hala belirsizliğini koruyor.

eğitim alanında yaşanan önemli gelişmeler arasında bu ek ders zam konusunu da yerini almaya devam ediyor MEB’de görev alan çok sayıda öğretmenin gözü kulağı ise Ocak ayı ile birlikte yapılacak olan ek ders ücretlerinde.