2024 Öğretmen Ataması; Takvim, Branş Dağılımı ve Kontenjanlar

2024 Öğretmen Ataması; Takvim, Branş Dağılımı ve Kontenjanlar
2024 Öğretmen Ataması; Takvim, Branş Dağılımı ve Kontenjanlar

Uzun bir bekleyişin ardından binlerce kişi, 2024 öğretmen ataması için Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) açıklamalarını bekliyor.

Öğretmen atama takvimi, branş dağılımı ve kontenjanları hala açıklanmış değil. 2023 KPSS puanıyla yapılacak atama için belirsizlik devam ederken, Bakan Yusuf Tekin'den atama süreci hakkında önemli bilgiler geldi.

Tekin, şubat döneminde yapmayı planladıkları atamalarda öğretmenlerin göreve başlamasını arzuladığını ancak depremin yarattığı mali yük nedeniyle bu planın gerçekleşmediğini belirtti.

2023 KPSS puanıyla atama yapılacağını vurgulayan Tekin, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı, ve Cumhurbaşkanlığı tarafından belirlenecek kadro sayısına göre atama takvimini oluşturacaklarını söyledi.

Mayıs ayında gerçekleşen 45 bin öğretmen atamasında sınıf öğretmenliği, rehberlik, okul öncesi öğretmenliği, ilköğretim matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi gibi branşlarda kontenjanlar ayrılmıştı.

Atamaların çoğunluğu deprem bölgesine yapılmış, 22 bin 500'den fazla öğretmen ise Hatay başta olmak üzere depremden etkilenen bölgelere atanmıştı. Şimdi ise gözler, 2024 öğretmen atama takvimine, branş dağılımına ve kontenjanlarına çevrilmiş durumda.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.