3 branşa müjde geldi! Hangi branşlarda öğretmen ihtiyacı artacak?

3 branşa müjde geldi! Hangi branşlarda öğretmen ihtiyacı artacak?
Milli Eğitim Bakanı Eskişehir'de "Öğretmenler Odası Buluşmaları"nda yer aldı. Buluşmada 3 ayrı branş hakkında açıklama yaptığı iddiası mevcut. Detayları haberimizde bulabilirsiniz...

2023-2024 eğitim öğretim dönemine yaklaşıyoruz ve öğrencilerin yeni bir döneme başlangıç yapmasına yalnızca günler kaldı. Bu süreçte önümüzdeki eğitim yılıyla ilgili çeşitli açıklamalar yapılıyor ve yeni gelişmeler ortaya çıkıyor. 2 Eylül 2023 tarihli bir Kamuajans haberine göre ilkokullarda üç branş hakkında düzenleme yapılma ihtimali olabilir.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin "Öğretmenler Odası Buluşmaları" programı kapsamında Eskişehir Öğretmenevi'nde öğretmenlerle buluştu. Bakan Tekin gerçekleşen bu buluşmada çok sayıda açıklama yaptı.

Tekin eğitimin sorunlarını öğretmenlerden dinleyerek çözüm geliştirmek için uğraştıklarına dikkat çekti. 2 Eylül 2023 tarihinde yayınlanan Kamuajans haberine göre Bakan Tekin'in ilkokullarda 3 derse branş öğretmenlerinin gireceğiyle ilgili açıklama yaptığı söyleniyor.

Hangi branşlarla ilgili düzenleme yapılacağı iddia ediliyor?

Öne sürülen iddia doğru olduğu takdirde ilkokulda resim, müzik ve beden eğitimi derslerine branş öğretmenlerinin girmesi söz konusu olabilir. Bu durum da bahsi geçen bu branşlarda öğretmen ihtiyacının artış göstermesine sebebiyet verebilir.

Okullardaki 3 ayrı branş hakkında çalışmalara başlandığı doğru mu?

Bakan Tekin'in 3 branş hakkında açıklama yaptığı iddialarını içeren haberin ardından birkaç saat sonra Kamuajans'ta konu ile ilgili bir açıklama yayınlandı.

Açıklamada konuyla ilgili olarak Eğitimci Yazar Yasin Görmüş'ün bir tweet'ine yer verildi. Bu tweet'e göre konuyla ilgili çalışma mevcut değil ve bir yanlış anlaşılma söz konusu olabilir.

Söz konusu iddialar hakkında henüz kesin bir bilgi mevcut değil.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.