4 gün okul sistemine geçilecek mi? İşte Bakan Tekin'in açıklamaları!

4 gün okul sistemine geçilecek mi? İşte Bakan Tekin'in açıklamaları!
4 gün okul sistemine geçilecek mi? İşte Bakan Tekin'in açıklamaları!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, milyonlarca öğrenci ve veliyi ilgilendiren 4 gün okul, 3 gün tatil modeli hakkında açıklamada bulundu. Milli Eğitim Bakanlığı resmi bir açıklama yaparak konuya netlik kazandırdı. Peki, bu yeni sistem ne zaman başlayacak? İşte detaylar...

Son günlerde gündeme gelen 4 gün okul, 3 gün tatil modelinin Türkiye'de uygulanıp uygulanmayacağı konusundaki belirsizlik, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in açıklamasıyla ortadan kalktı.

Bakan Tekin, 4 gün okul, 3 gün tatil konusunda kesin bir karar alındığını duyurdu. Bu karar, milyonlarca kişi tarafından olumlu bir şekilde karşılandı.

4 Gün Okul, 3 Gün Tatil Ne Zaman Başlıyor?

Avrupa ülkelerinde yaygın olarak uygulanan 4 gün okul, 3 gün tatil modeli, Türkiye'de de merakla bekleniyordu. Ancak, Bakan Yusuf Tekin'in son açıklamasına göre, bu sistem şu an için Türkiye'de uygulanmayacak. Bakanlık, gelecekte eğitim sisteminde yapılacak değişikliklere dair net bir plan olmadığını belirtti.

Bakan Tekin, önceki açıklamasında, Avrupa'da benimsenen bu sistemin Türkiye'de uygulanmasının şu an için düşünülmediğini vurgulayarak, eğitim politikasının yeniliklere açık olduğunu, ancak bu modele geçişin planlanmadığını ifade etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

7 Yorum