6 Şubat Tarihi İçin Resmi Tatil Talebi

6 Şubat Tarihi İçin Resmi Tatil Talebi
6 Şubat Tarihi İçin Resmi Tatil Talebi

Adıyaman İl Başkanlığı, 6 Şubat'ın birinci yıl dönümünde yaşanan büyük deprem nedeniyle Valilik tarafından resmi tatil ilan edilmesi talebinde bulundu.

Kahramanmaraş merkezli olan ve 11 ili etkileyen depremde binlerce vatandaş hayatını kaybederken, şehirlerde büyük hasarlar oluştu. Depremin yıl dönümü için çeşitli kurumlar ve yerlerde anma törenleri düzenlenecek.

Adıyaman İl Başkanı Ali Önat, Vali Osman Varol'u ziyaret ederek, depremzedeler için bazı isteklerde bulundu. Önat, taleplerinin ve ziyaretin olumlu karşılandığını belirterek, "Vatandaşlarımızın mezarlık ziyaretlerini rahatça yapabilmesi ve deprem şehitlerinin anılması için 6 Şubat'ın tatil günü olmasını talep ettik" dedi.

Fakat, 6 Şubat'ın resmi tatil olup olmadığı henüz belirlenmemiş durumda. Adıyaman İl Başkanlığı'nın talebi doğrultusunda resmi kurumlar ve okulların tatil olup olmayacağı konusu araştırılmaktadır. Detaylar ilerleyen günlerde netleşecektir..

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum