Bakan Tekin Türkiye'deki Suriyeli öğrencilerin Sayısını Açıkladı!

Bakan Tekin Türkiye'deki Suriyeli öğrencilerin Sayısını Açıkladı!
Bakan Tekin tarafından ülkemizde okul sıralarında yer almakta olan güncel Suriyeli öğrenci sayısını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, tarafından güncel Suriyeli öğrencilere ait sayı açıklandı. Farklı okul seviyelerinde eğitim alan öğrencilere ait rakamlar haberimizin devamında…

Türkiye'de kaç Suriyeli öğrenci var?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, eğitim alan Suriyeli mülteci öğrenci sayısını kamuoyuyla paylaştı. 2023-2024 eğitim öğretim yılı başlarken konuyla ilgili yanlış bilgilerin dolaştığını ve net rakamları açıklığa kavuşturmak istediğini belirtti.

Ülkemizde 990 bin Suriyeli Öğrenci Var!

bakan-tekin-turkiyedeki-suriyeli-ogrencilerin-sayisini-acikladi.jpg

Bakan Tekin'e göre, Türkiye'de eğitim gören toplam yabancı öğrenci sayısı 977 bin kişiydi. Bu öğrencilerin 790 bininin Suriyeli olduğunu ifade etti.

Bunun yanı sıra; Suriyeli öğrencilerin eğitim aldığı okullara da değinen Bakan Tekin, bu öğrencilerin özel milletlerarası okullarda eğitim gördüğünü açıkladı.

İlgili okullarda yaklaşık 23 bin Suriyeli öğrencinin eğitim aldığını da belirtti. Bu okulların özellikle yabancı uyruklu öğrencilere hizmet verdiğine değinen Tekin, Suriyeli öğrencilerin de bu okullara dahil olduğunu söyledi.

Türk Eğitim Sisteminde Yabancı Dil Sorunu!

Bakan Tekin, öğrenciler tarafından yabancı dil öğrenme konusundaki zorluklara da dikkat çekti. Yabancı dil öğreniminin Türk eğitim sisteminin önemli bir sorunu olduğunu belirten Bakan Tekin, bu konudaki eksiklikleri giderme konusunda kararlı olduklarını ve çocukların daha erken yaşlarda yabancı dil eğitimine başlaması gerektiğini vurguladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.