Bakan Tekin'den Velilere Uyarı! Çocuklarınızı Uzak Tutun!

Bakan Tekin'den Velilere Uyarı! Çocuklarınızı Uzak Tutun!
Bakan Tekin'den Velilere Uyarı! Çocuklarınızı Uzak Tutun!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Zeytinburnu Belediyesi'nin Telsiz Semt Konağı açılış programında velilere hitap etti. Konuşmasında, zorunlu eğitim süresinin dünya ortalamalarının üzerinde olduğunu belirten Bakan Tekin, çocukların günün yüzde 10'unu okulda geçirdiğini ve akademik başarı için okulların etkisinin sınırlı olduğunu ifade etti.

Dijital bağımlılığın önemli bir sorun olduğunu vurgulayan Bakan Tekin, velilerin bu konuda önemli bir rol oynadığını belirtti.

Kendi alışkanlıklarımızı sorgulamamız gerektiğini söyleyerek, örneğin kitap okuma alışkanlığı konusunda çocuklarımıza örnek olmamız gerektiğini dile getirdi.

Bakan Tekin, çocuklara iyi örnek olma çağrısında bulunarak, tatil dönemlerinde dijital bağımlılıklarını kontrol etmelerini, ailece mutlu vakit geçirmelerini ve çocukların ekonomik, sanatsal ve sportif becerilerinin gelişmesine destek olmalarını istedi.

Eğitimle ilgili şikayetlerin çözümü için önce bireysel sorumluluk alınması gerektiğini vurguladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.