Bakan Yusuf Tekin'den Önemli Açıklama! 4 gün okul, 3 gün tatil sistemi..

Bakan Yusuf Tekin'den Önemli Açıklama! 4 gün okul, 3 gün tatil sistemi..
Bakan Yusuf Tekin'den Önemli Açıklama! 4 gün okul, 3 gün tatil sistemi..

Bu eğitim öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir dizi yenilik ve düzenleme yapıldı. Avrupa'da uygulanan 4 gün okul, 3 gün tatil sisteminin Türkiye'de benimsenip benimsenmeyeceği konusundaki belirsizlik devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim öğretim sisteminde daha etkin bir rol oynamak adına çeşitli değişikliklere imza attı. Teneffüs ve ders saatlerinde yapılan çalışmalar, ders ortalamaları ve not sistemindeki değişiklikler, öğrencilerin sosyal ve akademik başarılarını destekleyecek yeni projelerin uygulanmasına yönelik adımlar içeriyor.

Son aylarda gündeme gelen 4 gün okul, 3 gün tatil sistemi öğrenciler ve ebeveynler tarafından büyük bir merakla bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, konuyla ilgili net bir açıklama yaparak, 4 gün okul 3 gün tatil sisteminin şu an için Türkiye'de uygulanmadığını belirtti.

Fakat Avrupa'da benzer bir eğitim modelini benimseyen ülkelerin artması durumunda Türkiye'nin de bu sistemi düşünebileceğini ifade etti. Bakan Tekin ayrıca, Türkiye'nin eğitim sisteminin yeniliklere açık ve dinamik bir yapıya sahip olduğunu vurguladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.