Bakanlıktan Öğretmenlere Yeni Kitap Hizmeti Geliyor!

Bakanlıktan Öğretmenlere Yeni Kitap Hizmeti Geliyor!
Milli eğitim bakanlığı, web tabanlı dijital eğitim araçları rehber kitabını öğretmenlere sunuyor.

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, öğretmenlerin kendilerini geliştirmelerine yardımcı olacak önemli bir kaynak sunuyor.

Amaç Eğitimi Verimli Hale Getirmek!

"Web Tabanlı Dijital Eğitim Araçları Öğretmen Rehber Kitabı" adını taşıyan bu rehber kitap, dijital eğitim araçlarını kullanarak öğrenci eğitimini daha verimli hale getirmeyi amaçlıyor.

Bakanlık tarafından yapılan resmi açıklamada, teknolojinin günlük hayatımızın yanı sıra eğitim için de vazgeçilmez bir araç haline geldiği belirtiliyor. Bu değişen koşullar içinde, öğrencilerin 21. yüzyılın gelişen dünyasına ayak uydurabilmeleri için dijital becerileri kazanmalarının gerekliliği vurgulanıyor.

Web tabanlı dijital eğitim araçları rehber kitabı, öğretmenlere eğitimde teknolojinin önemini anlatarak, web okuryazarlığını artırmayı ve bilişim becerilerini geliştirmeyi hedefliyor.

15 Bölümlük Kitap!

Kitap, 15 bölümden oluşuyor ve web araçlarını, animasyon tasarım araçlarını, anket ve ölçme-değerlendirme araçlarını, artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik araçlarını, çizim, şekil ve şema araçlarını, grup çalışmalarında kullanılabilen araçları içeriyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.