Bu Derse Girebilmek İçin Başöğretmen Olmak Bile Yetmiyor!

Bu Derse Girebilmek İçin Başöğretmen Olmak Bile Yetmiyor!
Bu Derse Girebilmek İçin Başöğretmen Olmak Bile Yetmiyor!

Milli Eğitim Bakanlığı, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen bir yazıda, "Adabımuaşeret" dersini öğretecek öğretmenler için eğitim verileceği belirtildi.

"Adabımuaşeret" dersi, Talim ve Terbiye Kurulu tarafından 24 Ağustos 2023 tarihindeki haftalık ders çizelgelerine eklenmişti. Bu dersin müfredatı da 30 Ekim 2023 tarihinde belirlenmişti.

Adabımuaşeret" Dersine Giriş İçin Öğretmenlik ve Eğitim Şartı

Bakanlık, yeni seçmeli derslere ilişkin 11 Aralık 2023 tarihli bir açıklamada, "Adabımuaşeret" dersinin liselerde, "Görgü Kuralları ve Nezaket" dersinin ise ortaokullarda okutulacağını duyurmuştu.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, 24 Ocak 2024 tarihinde tüm il milli eğitim müdürlüklerine gönderdiği bir yazıda, "Adabımuaşeret" dersine girmek isteyen öğretmenlere yönelik eğitim verileceğini duyurdu. Bu yazıda, şu ifadelere yer verildi:

"Adabımuaşeret" dersi öğretim programına ilişkin eğitici eğitimi, planlama çerçevesinde başarılı bir şekilde tamamlayan öğretmenlere, ilgili illerde dersi verecek olan veya verecekleri planlanan istekli öğretmenlere verilecektir.

Bu kapsamda, derse girmek isteyen öğretmenlerin, en az 5 yıl en fazla 20 yıl öğretmenlik deneyimine sahip olmaları ve 9 Şubat 2024 tarihine kadar resmi yazı ile asil ve yedek öğretmenlerin bilgilerinin bildirilmesi gerekmektedir. Görev yapılan il de dikkate alınacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.