Depremden etkilenen öğrencilere Kızılay'dan eğitim desteği geliyor!

Depremden etkilenen öğrencilere Kızılay'dan eğitim desteği geliyor!
Geçtiğimiz Şubat ayında tüm ülkeyi derinden sarsan bir deprem felaketiyle karşı karşıya gelmiştik. Bölgenin yaralarını sarmakta olduğu bu dönemde Kızılay'dan depremzede öğrencilere yardım gelecek.

Türk Kızılay "Bir çocuğun eğitimi, Türkiye'nin geleceği" sloganıyla bir yardım kampanyası başlattı. Bağışçıların destekleri sayesinde başlatılan bu kampanya ile depremden etkilenen 50 bin çocuğa eğitim desteği sağlanacak. Bu eğitim desteği kırtasiye, burs ve maddi yardım içerecek.

Kampanya Türk Kızılay Genel Başkanı Fatma Meriç Yılmaz ve Genel Müdür İbrahim Altan tarafından depremin merkez üslerinden biri olan Kahramanmaraş Pazarcık'ta duyuruldu.

Türkiye 6 Şubat 2023 tarihinde tüm yurdu derinden sarsan bir deprem felaketiyle karşı karşıya geldi. Ülkemiz merkez üsleri Kahramanmaraş'ta bulunan iki depremle sarsıldı ve deprem büyük kayıplara yol açtı.

Başta Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Malatya, Osmaniye ve başka pek çok ilimiz olmak üzere bölgede ciddi bir can ve mal kaybı yaşandı. Bölgenin yaralarını sarmaya devam ettiği bu süreçte Kızılay'dan depremzede öğrenciler için eğitim yardımı geleceği belirtildi. Bu yardım ile 50 bin öğrencinin eğitim desteğine ulaşması hedefleniyor.

"Bir çocuğun eğitimi, Türkiye'nin geleceği"

Türk Kızılay Genel Başkanı Fatma Meriç ve Genel Müdür İbrahim Altan Pazarcık'ta depremden etkilenen öğrenciler ve velileriyle buluştu. Buluşma sırasında 400'den fazla öğrenciye kırtasiye malzemeleri ve okul çantaları hediye edildi.

Burada Türk Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan "Bir çocuğun eğitimi, Türkiye'nin geleceği" sloganıyla başlatılan yardım kampanyasından bahsetti. Altan bağışçıların desteğinin şu an 50 bin kişiye yettiğini söyledi ve bağışçılardan daha çok destek olmalarını istirham ettiklerini belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.